Warszawa

Jaskiniowiec | Zima w FINA
Warszawa Seans filmowy 7–12 lat

Jaskiniowiec | Zima w FINA

18 lutego 2020
Wpis archiwalny

godz. 10:00 | sala Ziemia Obiecana


FINA zaprasza zorganizowane grupy dzieci, uczestników akcji „Zima w mieście” oraz inne zainteresowane osoby, na bezpłatne pokazy animacji lalkowych.

 

W każdy wtorek i czwartek ferii zimowych udamy się w niesamowitą podróż – zobaczymy, jak wygląda życie prawdziwych jaskiniowców oraz będziemy uczestniczyć w wielkiej serowej pogoni z Ludwikiem i Solanem. Każdy pokaz poprzedzi krótka prelekcja wprowadzająca uczestników w tematykę filmu oraz pozwalająca lepiej go zrozumieć.

 

Jaskiniowiec, reż. Nick Park, Francja, Wielka Brytania 2018, 89 minut
W zamierzchłych czasach, gdy nie było Facebooka, prądu i ciepłej wody, a w zagrodzie za jaskinią pasły się dinozaury, rozgrywa się pełna szalonych przygód historia dzielnego Duga, który musi zjednoczyć swą jaskiniową ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. W świecie, w którym zamiast psa każdy mógł mieć mamuta, a zaostrzony kamień był gadżetem na miarę dzisiejszego smartfona, nadejście pulsującej hałaśliwą nowoczesnością Epoki Brązu zwiastuje nieuniknione kłopoty.

 

Wstęp
Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsce, zaakceptuj regulamin wydarzenia oraz wypełnij formularz internetowy.

 

Więcej

Miejsce wydarzenia:
Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Organizator:

Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
tel.: +48 22 380 49 76

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć