12 listopada 2019 rok rusza 23. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK.
Festiwal od lat prezentuje najciekawsze produkcje teatralne z kraju i zagranicy, które uzupełnia bogaty program dodatkowych działań, warsztatów i wydarzeń performatywnych.
W tym roku, wyjątkowo, Korczak ma kobiecą twarz. W ramach zapowiadającego Festiwal KORCZAK projektu KORCZAK Laboratorium powstało żywe muzeum wieloletniej współpracowniczki Janusza Korczaka i współtwórczyni Domu Sierot, Stefanii Wilczyńskiej. Efekt tej pracy zostanie zaprezentowany ponownie podczas Festiwalu (19 listopada) w Muzeum Warszawskiej Pragi. W programie Festiwalu znajdą się propozycje zarówno dla najmłodszych, już od 1 roku życia, jak i dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Jak co roku Festiwal opanuje wiele przestrzeni miejskich: STUDIO teatrgaleria, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Teatr WARsawy, Och-Teatr, Teatr Żydowski, Teatr Guliwer oraz Teatr Baj, które wspólnie stworzą „Ośrodek Badań i Działań Futurologicznych Młodych”. 23. edycja Festiwalu odbywa się bowiem pod hasłem REPUBLIKA MARZYCIELI rozumianym jako spojrzenie w przyszłość.
Chcemy rozmawiać o tym, co nas czeka. Marzyć o tym, w jakim świecie chcielibyśmy żyć w przyszłości i przestrzegać przed zagrożeniami takimi jak choćby te płynące ze zmian klimatycznych i skażenia środowiska - mówi Wojciech Faruga, dyrektor Festiwalu.
Jak co roku Festiwal spaja dwa nurty: sztukę dla młodych i sztukę współtworzoną z młodymi.
9 najnowszych, polskich spektakli wystartuje w konkursie o Grand Prix Festiwalu i w tym ważniejszym niewymiernym o serca i uznanie publiczności. W programie znajdą się także 2 spektakle zagraniczne i 4 zrealizowane przez ASSITEJ Polska projekty realizujące formułę edukacji rówieśniczej.
Zapraszamy do warszawskich teatrów wszystkich. Na Festiwalu KORCZK każdy, od 0 do 18 lat, znajdzie precyzyjnie dobrany dla siebie repertuar, odpowiedni dla niego pod względem możliwości percepcyjnych i tematyki. Jednak zapewniamy, że także i dorośli bawić się będą z nami znakomicie – dodaje Wojciech Faruga.
Oficjalna strona festiwalu na Facebooku
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
mat. Organizatora