Warszawa

Dziecięce Lato Teatralne Obwodnica 2019
Warszawa Spektakl

Dziecięce Lato Teatralne Obwodnica 2019

19 sierpnia

W każdy poniedziałek sierpnia o godz. 11.00 na scenie plenerowej przy Ośrodku Kultury odbędą się spektakle dla dzieci.

 

Rezerwacje wejściówek rozpoczynają się na siedem dni przed terminem każdego spektaklu mailowo pod adresem: scena96@tlen.pl z hasłem: WESOŁA. Bezpłatne wejściówki do odbioru na godzinę przed przedstawieniem w Ośrodku Kultury.

 

Poniżej opisy spektakli:

19 sierpnia godz. 11.00 „CZARNY ŁABĘDŹ”. Czas trwania 45 minut. Dla widza od 5 lat.

Inspirowany jest bajką o Brzydkim Kaczątku H.Ch. Andersena. W spektaklu poruszany jest problem braku tolerancji dla odmienności, innego wyglądu, innego zachowania, niż to ogólnie przyjęte i akceptowane w określonym środowisku. Barwna oprawa plastyczna, piękna scenografia i bogata warstwa akustyczna i muzyczna tworzą przestrzeń ciekawą dla dzieci i ich opiekunów. Spektakl bawi i uczy. Zapewnia wiele estetycznych wrażeń. Pomimo powagi poruszanego tematu spektakl jest przyjazny, wesoły a jednocześnie skłania do refleksji.

 

26 sierpnia godz. 11.00 „SZEWC KOPYTKO I KACZOR KWAK”. Czas trwania 45 minut. Dla widza od 5 lat.

Barwny, radosny spektakl inspirowany sztuką Kornela Makuszyńskiego opowiadający historię pewnego małego Szewca, który zamiast robić buty, wciąż psocił i płatał figle tak, że wkrótce stał się prawdziwym utrapieniem dla każdego, kto tylko stanął na jego drodze. W końcu wyruszył w świat szukając nowych przygód. Oprawa scenograficzna nawiązuje do klimatu teatru wędrownego. Aktorzy docierają ze swym wzorem pełnym lalek i dekoracji wszędzie tam, gdzie widzowie zechcą obejrzeć ich spektakl będący radosną zabawą i niosący pogodną refleksję.

 

mat. Organizatora

Miejsce wydarzenia:
05-075 Warszawa, ul. Starzyńskiego 21
Organizator:

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy

ul. Starzyńskiego 21
05-075 Warszawa
tel.: 22 773 61 88

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć