Warszawa

Warsztaty kulturoznawcze - "Podróże małe i duże"
Warszawa Warsztaty 6–12 lat

Warsztaty kulturoznawcze - "Podróże małe i duże"

20 sierpnia

Program imprez i stałych zajęć realizowanych przez placówki Ośrodka Kultury "Arsus" w ramach "Lata w mieście 2019" na terenie dzielnicy Ursus m. st. Warszawy.

 

1 SIERPNIA /CZWARTEK/, godz. 11.00 – 12.30
Zaklinacze didgeridoo

To opowieść o rdzennych mieszkańcach Australii. Odpowiemy na pytanie co to jest bumerang i do czego służył Aborygenom. Przyjrzymy się także ich tradycyjnemu malarstwu  i posłuchamy niezwykłych dźwięków  digerodoo.

 

6 SIERPNIA, /WTOREK/ GODZ. 11.00 – 12.30
Hellada

To niesamowita podróż do kolebki naszej cywilizacji, przemierzając to niezwykle tereny dowiemy się, w co wierzyli starożytni Grecy, czyli co to takiego mit. Na dłuższą chwile zatrzymany się w Atenach, Tebach, Sparcie i Koryncie zastanawiając się, czym jest polis. Odpowiemy także na pytanie jaka jest różnica pomiędzy Olimpiadą a Igrzyskami. Nasza grecka wyprawa to niezwykle spotkanie z historią kulturą, mitologią i sztuką starożytną.

 

8 SIERPNIA /CZWARTEK/, GODZ. 11.00 – 12.30
Wyspy Sandwich- Tym razem w podróż wyruszymy z Jamsem Cookiem i to nie byle gdzie! Tylko na wyspy Sandwich! Sandwich? Czy to żart?! Oczywiście, że nie! Tak początkowo nazywano Hawaje. Ciekawe prawda! Podczas naszej podróży dowiemy się o wiele więcej na przykład czy ALOHA to naprawdę przywitanie, kim są rdzeni mieszkańcy tych wysp, czy w wulkanach mieszkają nadprzyrodzone siły i gdzie narodził się surfing.

 

13 SIERPNIA /WTOREK/, GODZ. 11.00 – 12.30
Muzyczna przygoda

Czy jest ktoś kto nie lubi muzyki? Taniec, instrumenty, dźwięki towarzyszą nam cały czas. Wybierz się z nami w muzyczną podróż by odkryć jej źródła. Zgłębisz wiedzę o różnych instrumentach tak by razem z nami zrobić swoje własne!

 

20 SIERPNIA /WTOREK/, GODZ. 11.00 – 12.30
Wspaniała Turcja

To opowieść sprzed 500 lat, kiedy Turcja była prawdziwym Imperium. Podczas warsztatów  zajrzymy do pałacu jednego z największych sułtanów Turcji. Przed nami odkryją się tajemnice Sulejmana Wielkiego. Wejdziemy do warsztatu jego skryby i dowiemy się co to jest tugra i tym samym zgłębimy tajniki kaligrafii arabskiej. Spróbujemy także wejść do jego kuchni i odpowiemy na pytanie czy wolał pić kawę czy herbatę. Sprawdzimy jego szafę i wyjrzymy przez pałacowe okno by zobaczyć wspaniałości Turcji.

 

22 SIERPNIA / CZWARTEK/, GODZ. 11.00 – 12.30
Namaste Indie

To kolorowa podróż przez niesamowity i aromatyczny kraj szafranu. Indie to jeden z najbardziej różnorodnych państw świata, pełen tajemnic i zagadek, które odkryjemy podczas naszych warsztatów. Dzieci dowiedzą się co to jest Taj Mahal, Pancha Ganapati czy Diwali. Poznają też hinduskiego patrona młodych podróżników. Na koniec, usypią piękne rangoli na szczęście!

 

27 SIERPNIA /WTOREK/, GODZ. 11.00 – 12.30
Made in China

To prawdziwą wyprawą w czasie. Cofniemy się tysiące lat i bedziemy podziwiać niezwykłe starożytne Chiny. Zastanowimy sie kim był i co robił mandaryn na dworze samego cesarza. A nastepnie przyjrzymy się chińskim wynalazkom. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się miedzy innymi, że w Chinach wynaleziono przeróżne rzeczy, które używamy do dziś, a w tym papier, banknoty, porcelana czy herbata. Przyjrzymy się także oczywiście wyprawie Marco Polo i odkryjemy czym jest jedwabny szlak.

 

29 SIERPNIA / CZWARTEK/, GODZ. 11.00 – 12.30
Naturalnie - zrób to sam!

Dlaczego tak ważne jest by chronić przyrodę? Z nami dowiesz się co robić by żyć w zgodzie z naturą. EKO to nie tylko modne słowo. Na warsztatach pokażemy jak wykorzystać stare rzeczy na nowo. Zapraszamy!

 

Grupy 15-osobowe, wiek: 6 – 12 lat


Uwaga!

- Na zajęcia warsztatowe obowiązują zapisy (22 867 63 95) ilość miejsc OGRANICZONA

 

Cały program

 

mat. Organizatora

Miejsce wydarzenia:
ul. gen. K. Sosnkowskiego 16
Organizator:

Dom Kultury "Kolorowa"

ul. gen. K. Sosnkowskiego 16
02-495 Warszawa
tel.: 0 22 867 63 95

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć