Warszawa

Muzeum dla maluchów. Pocztówki z podróży
Warszawa, Praga Północ Warsztaty do 6 lat

Muzeum dla maluchów. Pocztówki z podróży

18 sierpnia

godz. 11:00

 

W 2019 roku kontynuujemy objętą przez nas drogę budowania oferty dla rodzin z Warszawy i okolic, przełamując przy tym stereotyp muzeum jako miejsca niedostępnego dla najmłodszych dzieci.

 

Poprzez zabawę uczestnicy i uczestniczki zajęć mogą dowiedzieć się wiele o mieście, w którym żyją, a podczas części warsztatowej tworzyć za pomocą kreatywnych materiałów oryginalne prace plastyczne dostosowane do tematyki poszczególnych zajęć. Muzealna przestrzeń staje się miejscem rodzinnym.

 

Wszystkie zajęcia odbywają się w niedziele, z wyjątkiem Rodzinnych Mikołajek 7 grudnia (sobota).

 

 

Przeniesiemy się w czasie w sensoryczną podróż wypełnioną chmurą fotografii. Z takiej wyprawy wrócimy z własnoręcznie wykonanymi pocztówkami. Zatrzymasz taką kartkę na pamiątkę czy obdarujesz tym wyjątkowym dziełem jednego ze swoich przyjaciół? Jedno jest pewne, czeka nas niezapomniana przygoda!

 

Czas trwania: 60 minut
Wstęp: 10 zł za udział dziecka dostępne online oraz w kasach Muzeum Warszawskiej Pragi, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna
Liczba uczestników: 25 osób
Kierowniczka projektu: Karolina Jusińska, Muzeum Warszawskiej Pragi

Prowadząca: Natalia Morawska

Plan zajęć: w pierwszej części każdego spotkania uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z jego tematyką w salach ekspozycyjnych lub edukacyjnych muzeum (ok. 30 minut). Druga część ma natomiast charakter warsztatowy, kiedy dzieci – samodzielnie bądź z pomocą opiekuna lub opiekunki – tworzą prace plastyczne, związane z tematyką zajęć (ok. 30 minut).

 

Kalendarium

 

mat. Organizatora

Miejsce wydarzenia:
ul. Targowa 50/52
03-733 Warszawa
Organizator:

Muzeum Warszawskiej Pragi

ul. Targowa 50/52 03-733 Warszawa
tel.: 22 518 34 30

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć