W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Bandoski, lato na Tajemniczej Wyspie


Bandoski, lato na Tajemniczej Wyspiepowiększ

Bandoski, lato na Tajemniczej Wyspie

Wpis archiwalny
Data wydarzenia:
od soboty 17 sierpnia 2019 do niedzieli 18 sierpnia 2019

Bandoski, to kameralne, rodzinne wakacje w krainie mazowieckiej Wisły zanurzone w leniwie płynącym czasie lata. Można się przyłączyć na weekend lub tydzień. Będzie trochę jak z książki o Robinsonie Crusoe: przygodowo, przyrodniczo, plażowo i wodnie. Ale nie obawiajcie się wcale, na wyprawy zabieramy naszego czteroletniego synka Jerzyka i sławnego psa Juranda.

 

Bandosi podobnie jak Włóczykije, pędzą beztroskie życie w szałasach lub namiotach na bezludnych wyspach. Wspólnie stawiają bazy i razem przygotowują posiłki na ognisku. Wznoszą zamki i pałace na piasku, kopią wodne kanały i budują tamy. Wytrwale poszukują skarbów na plażach: rzeźb z korzeni, czarnych dębów, skamieniałych kości dinozaurów, krzemiennych narzędzi, strzałek piorunowych, ceramicznych naczyń przodków. Z kamyków, muszli i piór robią unikatowe naszyjniki i łapacze snów. Wycinają ptaki z papieru. Rysują ważki. Wyplatają z wikliny, lepią z gliny, budują stateczki i tratfy. Popołudniami wylegują się w czajnikach, pływają w oczkach, brodzą w płytkich łachach za kiełbiami, nurkują w lodówkach, zakopują się w piasku lub drzemią w błękitnym cieniu wierzb.

 

Wieczorami podziwiają spektakle zachodów słońc, słuchają ptasich i żabich koncertów, albo plusków bobrowych. W ognisku pieką ziemniaki, banany i jabłka. Ściągają z nieba spadające gwiazdy lub jadą wielkim wozem zbierać śmietankę z mlecznej drogi. Rozmawiają o Wiśle i słuchają opowieści z tej rzeki. Kawę piją w pierwszych promieniach słońca. Spacerują o świcie we mgłach po kolana. Strząsają krople rosy z pajęczyn wprost do kaloszy. Tropią wydry, bobry, sarny i łosie. Pasą kozy i dzikie konie na łążkach. Podglądają jak czarne bociany łowią przepływające zaskrońce. Cieszą oczy bezkresem horyzontu. Karmią dusze rzecznym morzem wolności. Koją uszy oceanem ciszy. Nasiąkają Wisłą. Zostawiają ślady stóp odciśnięte w białym piasku by tęsknić i marzyć już zawsze.

 

Bilety (cena za 1 dzień pobytu):
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 32 zł, normalny: 48 zł, rodzinne: (1+1):80 zł, (1+2):96 zł, (1+3):128 zł, (2+1):128 zł, (2+2):144 zł, (2+3):160 zł.

Bandoski trwają od 1 lipca do 31 sierpnia. Można dołączyć na dowolny weekend lub tydzień.

 

Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803.
Gdyby nie dotarł od nas mail z potwierdzeniem rezerwacji, prosimy o kontakt telefoniczny.

 

Należy zabrać: wodę, prowiant i sprzęt pozwalający na przeżycie bez zaopatrzenia z zewnątrz. Niezbędnie: namiot, śpiwór, karimata, latarka, krem z filtrem, kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, ubranie terenowe dostosowane do prognozy meteo, ręcznik, mydło, kostium kąpielowy, pelerynę p-deszcz i spray na kleszcze, menażka, kubek, sztućce. Uzupełniająco: gitara, badminton, piłka, gry planszowe, materac, rękawki, deska, koło i maska do pływania, książka, wędka, wykrywacz skarbów, lornetka i aparat foto.

 

Bandoski prowadzą laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek wraz z czteroletnim synkiem Jerzykiem i psem ratowniczym Jurandem. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r.

 

Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek
Fundacja Ja Wisła

 

https://www.facebook.com/events/710741069379832/

 

mat. Organizatora

Wpis archiwalny
Miejsce wydarzenia:
Wycieczki weekendowe nie dalej niż 100km od Warszawy.

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Szkoła na Czasie

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Wakacje powoli się kończą i pewnie coraz częściej myślisz o powrocie Twojego dziecka do szkoły. Jak przygotować siebie i dziecko oraz nie ulec wrześniowemu zamieszaniu?  
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Nowinki

Po jedenaste: Nie bij!

Po jedenaste: Nie bij!

Kocham. Nie biję! To głośna kampania społeczna, zapoczątkowana w Polsce w 2006 roku, w którą z wielkim oddaniem zaangażowali się artyści,...  
2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Rok 2017 w kinie zapowiada się co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba zobaczyć....  

Weekend na Czasie

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

Koszyk, napoje, przysmaki, koc i w drogę! Piknik to jeden z milszych pomysłów na rodzinne spędzanie czasu latem.  

Temat na Czasie!

Jak wybrać biurko, plecak, śniadaniówkę?

Jak wybrać biurko, plecak, śniadaniówkę?

W Empiku znajdziesz wszystko, co uczeń mieć powinien...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019