godz. 13:00 - 16:00
Jaka była codzienność naszych babć i prababć? Co było najważniejsze w ich życiu? Czy mogły swobodnie realizować swoje plany i marzenia? Jak często napotykały przeszkody nie do przejścia? Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 10 lat na warsztaty „Babki i prababki. Historie prawdziwe”.
W czasie zajęć prześledzimy, czym zajmowały się kobiety żyjące w ostatnim stuleciu. Porozmawiamy o losach bohaterek pierwszych stron gazet i o tych mniej znanych bohaterkach codzienności. Dowiemy się, jak się ubierały nasze babcie i prababcie, kiedy szły na ważną uroczystość, a co zakładały na wymarzone randki. Odkryjemy, jak spędzały czas wolny i jak wyglądały ich prace i obowiązki. Nasze rozważania wpiszemy w kontekst rozwoju technologii i dowiemy się, jaki miał on wpływ na życie kobiet.
Podczas warsztatów będziemy oglądać zdjęcia i stworzymy specjalne kolaże. Pomogą one dostrzec społeczne i kulturowe zmiany, których doświadczały nasze babcie i prababcie w ciągu ostatnich stu lat.
Zajęcia poprowadzi Anna Pietruszka-Dróżdż.
Warsztaty towarzyszą wystawie Nasze bojownice. 100-lecie praw wyborczych Polek prezentowanej w Galerii W-Z do 10 grudnia 2018. Organizatorzy: Dom Spotkań z Historią, Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER i Fundacja Warszawa jest kobietą.