Warszawa

Spotkania dla najmłodszych na niemieckim stoisku WTK
Warszawa Spotkanie

Spotkania dla najmłodszych na niemieckim stoisku WTK

od 19 maja do 20 maja 2017
Wpis archiwalny

Warsztat z rysowania zwierząt, nauka tworzenia komiksu, spotkanie z pisarką literatury dla dzieci i wiele innych – zobacz, jakie wydarzenia dla najmłodszych przygotowały Niemcy, Gość Honorowy Warszawskich Targów Książki.

 

Niemcy jako Gość Honorowy 8. Warszawskich Targów Książki nie zapomniały również o najmłodszych czytelnikach. Już za kilka dni do Warszawy przyjedzie ceniona autorka literatury dla dzieci - Alice Pantermüller oraz ilustratorka – Daniela Kohl. Natomiast jedna z najbardziej poczytnych niemieckich pisarek, Charlotte Link na spotkaniu z młodzieżą szkolną opowie, jak zostać autorką bestsellerów. Wszystkie wydarzenia odbywają się na niemieckim stoisku na PGE Narodowym.


Oto wydarzenia Gościa Honorowego przygotowane z myślą o najmłodszych odbiorcach:


19 MAJA, PIĄTEK:
- 10:30-11:30, Alice Pantermüller
Zuza i Zośka bez trzymanki!
Rozmowa z publicznością i rysowanie na żywo z udziałem autorki Alice Pantermüller i ilustratorki Danieli Kohl. Prowadzenie: Małgorzata Sroka. Dla dzieci od 10 lat.

- 12:00-13:00, Charlotte Link
Jak zostać autorką bestsellerów?
Charlotte Link dyskutuje z uczniami (od 14 roku życia).

- 12:30-14:00, Daniela Kohl
Od słowa do obrazka. Narysuj własny komiks "Z Życia Zuzy-Łobuzy"
Warsztat twórczy dla uczniów 10-12 lat z ilustratorką Danielą Kohl. Wymagana imienna rejestracja: rapp@book-fair.com.

 

20 MAJA, SOBOTA:
- 10:30-11:30, Alice Pantermüller
Inwazja królików i inne historie o Zuzie Łobuzie dla całej rodziny
Spotkanie z Alice Pantermüller dla dzieci od 8 lat.

- 12:00-12:30, Daniela Kohl
Królik, owca czy żółw? Rysowanie zwierząt w czterech krokach
Warsztat z ilustratorką dla dzieci od 8 roku życia i rodziców.

- 13:00-13:30, Daniela Kohl
Narysuj Zuzę i Zośkę w 9 krokach
Warsztat z ilustratorką dla dzieci od 8 roku życia i rodziców.

 

Hasło tegorocznego Gościa Honorowego brzmi „Worte bewegen. Siła słów“ i odnosi się do literatury jako przestrzeni otwartego dialogu oraz wymiany myśli, emocji i informacji. Program został przygotowany przez Frankfurckie Targi Książki oraz Goethe-Institut we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

 

Frankfurckie Targi Książki (Frankfurter Buchmesse), czyli 7 150 wystawców ze 106 krajów, 278 000 odwiedzających, ponad 4 000 wydarzeń oraz 10 000 akredytowanych dziennikarzy, w tym 2 400 bloggerów –  wszystko to czyni je największymi targami specjalistycznymi międzynarodowego rynku wydawniczego. Od roku 1976 merytoryczny akcent Targów wyznacza zmieniający się corocznie Gość Honorowy, który odwiedzającym prezentuje w urozmaicony sposób swój rynek książki, literaturę i kulturę. Frankfurckie Targi Książki organizują udział niemieckich wydawców w 20 międzynarodowych targach książki oraz na przestrzeni całego roku specjalistyczne wydarzenia na międzynarodowych rynkach. Frankfurckie Targi Książki jest firmą córką Niemieckiego Związku Wydawców i Księgarzy. Więcej informacji: www.book-fair.com


Partnerzy Gościa Honorowego: Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Frankfurckie Targi Książki/ Frankfurter Buchmesse, Goethe-Institut

Więcej informacji i pełen program Gościa Honorowego dostępny na:
www.targi-ksiazki.waw.pl/gosc_honorowy_program
www.facebook.com/events/1887943561481153/

 

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć