Warszawa

Projekt Tuwim - Teatr Capitol
Warszawa 3–12 lat

Projekt Tuwim - Teatr Capitol

„Projekt Tuwim” to pełen energii, muzyczny spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Juliana Tuwima, w reżyserii Olafa Lubaszenki.

 

Powszechnie znana i uwielbiana przez pokolenia klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście współczesnej szkoły i obecnych czasów. Tym samym płynące ze sceny treści są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych Widzów. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej, scenograficznej oraz choreograficznej, z udziałem znanych i lubianych przez najmłodszych Aktorów.

 

Przenieście się razem z nami do „The Capitol School of Warsaw” i weźcie udział w najweselszej oraz najbardziej roztańczonej i rozśpiewanej plenerowej lekcji języka polskiego na jakiej kiedykolwiek byliście! Dzięki wesołej atmosferze i wspólnej zabawie czas w naszej capitalnej szkole minie Wam niezwykle szybko, a wspomnienia pozostaną z Wami na bardzo długo :)

Jakie kwiaty możemy podziwiać w ogrodzie botanicznym?
Jak wygląda „kosmos”?
Czy „Pan Maluśkiewicz” jest rzeczywiście tak malutki?
Który z uczniów okaże się „Dyziem Marzycielem” lub „Zosią Samosią”?

Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie, biorąc udział w tym pełnym humoru i nieco zwariowanym przedstawieniu „Projekt Tuwim” o przyjaźni, kwiatach, ptakach oraz przywarach ludzkiego charakteru :)

Nie lada gratka czeka również podczas przedstawienia na Widzów dorosłych!
W spektaklu usłyszeć można kultowe głosy znane ze szklanego ekranu.
Jaką rolę pełnią w spektaklu Karol Strasburger i Dariusz Szpakowski?
Przyjdźcie na „Projekt Tuwim” i przekonajcie się sami :)
Serdecznie zapraszamy!

Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:

Spektakl ma charakter edukacyjny, realizuje punkty podstawy programowej z takich przedmiotów jak – przede wszystkim – język polski oraz edukacja przyrodnicza czy muzyczna. Podczas spektaklu uczniowie wysłuchają ciekawych interpretacji i nowoczesnych adaptacji wierszy Juliana Tuwima – poety, którego twórczość skierowana do najmłodszych znajduje się na liście lektur. Będą mieli okazję również przećwiczyć swój świadomy i uważny odbiór przedstawienia teatralnego. Co więcej, aktorzy nauczą widzów rozpoznawać gatunki niektórych roślin, czego naukę również przewidziano w podstawie programowej w zakresie rozumienia środowiska przyrodniczego. Wyjście klasowe na „Projekt Tuwim”, to wzięcie udziału w wydarzeniu artystycznym (także muzycznym), w którym aktorzy burzą czwartą ścianę teatru i nawiązują kontakt z publicznością.

 

Spektakl oparty na twórczości Juliana Tuwima.

 

Scenariusz i reżyseria: Olaf Lubaszenko

Opracowanie muzyczne: Jerzy Mączyński

Scenografia: Katarzyna Dębska & Honorata Paprot

Kostiumy i projekt plakatu: Honorata Paprot

 

Obsada: 

Wychowawczyni: Halina Bednarz / Iwona Rulewicz

Nauczyciel:  Stanisław Banasiuk / Hiroaki Murakami

Uczennica Hania: Delfina Wilkońska / Joanna Balasz

Uczennica Mania: Marta Bryła / Agata Puterko

Uczeń Janek: Michał Lupa / Filip Urbanke

Uczeń Franek: Michał Kucharski / Krzysztof Chodorowski

Spektakl jest rekomendowany dla dzieci i młodzieży w wieku 3-12 lat.

 

Produkcja spektaklu została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć