Warszawa

#Kopciuszek
Warszawa od 8 lat

#Kopciuszek

Spektakl o nastolatkach zatopionych w świecie internetu, smartfonów i wirtualnej rzeczywistości.


Co w obecnych czasach stanowi prawdziwą wartość?
Premiera musicalu „#Kopciuszek” odbyła się 26 stycznia 2020.


Musical dla dzieci i młodzieży. Współczesna interpretacja klasycznej baśni braci Grimm, która zainteresuje zarówno dziewczynki jak i chłopców. Piękna, muzyczna opowieść o tym, co w dzisiejszym świecie powinno być dla nas najważniejsze.

 

Dzieci i nastolatki spędzają mnóstwo czasu w wirtualnym świecie, który kształtuje ich podejście do codziennego życia. Wszystko, co dzieje się w cyberprzestrzeni, przekłada się na rzeczywistość, ze znikomą weryfikacja tego, co jest dobre a co złe. Sława i popularność stają się tam ważniejsze niż tradycyjne wartości. Wiedza, talent, uczynność, koleżeńskość czy tolerancja schodzą na drugi plan. Podziw wzbudzają rzesze followersów, a obiektem pożądania są lajki pod zdjęciami i filmikami na Instagramie, Facebooku, czy kanałach Youtube. Internet to również narzędzie niebezpieczne o ogromnej mocy, które niektórzy używają do niecnych celów. O czym będzie można się przekonać oglądając bajkę „Kopciuszek” w Teatrze Capitol.

 

Główna bohaterka, nie pasuje do współczesnego świata. Nie liczą się dla niej lajki, propsy czy popularność. Przyrodnie siostry dokuczają jej z tego powodu przezywając Kopciuszkiem. Cwane i żądne sławy dziewczyny wykorzystują jej naiwność i nagrywają ośmieszające ją filmiki. Hejterskie nagrania trafiają do sieci i ranią uczucia dziewczynki. Wyobcowanie Kopciuszka postanawia wykorzystać także zła macocha, która pod pretekstem dobrego wychowania  zleca jej wszystkie, nawet najcięższe prace domowe… Osamotniona i pozbawiona wsparcia dziewczynka, ucieka w świat fantazji i magii. Czy odnajdzie swojego księcia,  który sprawi, że jej życie stanie się bardziej kolorowe? Czy siostry i macocha poniosą zasłużoną karę? O tym wszystkim dowiecie się z rozśpiewanej, pełnej humoru i zwrotów akcji bajki, na którą zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczęta.

 

Po każdym spektaklu w dzień powszedni w cenie biletu Partner Tearu – Fundacja Dbam o Mój Z@sięg zaprasza na warsztaty edukacyjne: „Jak korzystać ze smartfona i internetu tak, aby ułatwiały nam życie, a nie przynosiły szkód? Podczas  krótkiego warsztatu odpowiemy sobie na pytanie, w czym mogą nam się przydać urządzenia cyfrowe, ale także stworzymy wspólnie kodeks ich używania, który ochroni nas przed nałogowym korzystaniem ze smartfona.”

 

#Kopciuszek / na podstawie powieści braci Grimm
Obsada:

Kopciuszek: Dominika Kachlik
Wróż: Maciej Babicz / Kamil Studnicki

Książę: Kamil Studnicki / Maciej Babicz
Macocha: Monika Węgiel
Starsza siostra: Joanna Balasz / Anna Szymańczyk
Młodsza siostra: Karolina Szeptycka / Anna Szymańczyk

 

Reżyseria i adaptacja tekstu: Tomasz Gawron
Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: Krystian Szymczak
Muzyka: Wojciech Frycz
Teksty piosenek: Karolina Słyk
Choreografia: Wojciech Grudziński
Asystent reżysera: Michał Ziembicki
Operator: Tomasz Gajewski
Projekt plakatu: Urszula Gireń
Zdjęcia: Krzysztof Bieliński

 

Patroni Medialni: RMF MAXXX, Rzeczpospolita, Tele Tydzień, Interia, Wprost, AMS, CzasDzieci.pl, Qlturka.pl

 

Fot. Krzysztof Bieliński

1/13
1/13
2/13
2/13
3/13
3/13
4/13
4/13
5/13
5/13
6/13
6/13
7/13
7/13
8/13
8/13
9/13
9/13
10/13
10/13
11/13
11/13
12/13
12/13
13/13
13/13

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć