Rzeszów

Rzeszowska fontanna multimedialna

Rzeszowska fontanna multimedialna

Zdecydowanie największą atrakcją i jednocześnie chlubą Rzeszowa jest fontanna multimedialna. Nie bez powodu jej pierwszy pokaz, który odbył się 17 sierpnia 2013 roku, przyciągnął aż 10 tysięcy widzów. Pierwszy spektakl trwający 45 minut został wyreżyserowany przez Bogumiła Palewicza.

 

Zlokalizowana na placu przy al. Lubomirskich fontanna oraz jej pokazy tematyczne do dzisiaj stanowią ogromną atrakcję turystyczną – i nic w tym dziwnego! Jest ona uważana za jedną z najbardziej innowacyjnych i najbardziej zaawansowanych konstrukcji tego typu w Polsce, a także Europie. Cała konstrukcja jest sterowana przy pomocy urządzeń elektronicznych z maszynowni, która kryje się pod powierzchnią wodotrysku.

 

Warto wspomnieć, że okolica, w której znajduje się fontanna multimedialna jest również bardzo urokliwa, co dodatkowo podbija cały efekt wizualny atrakcji. Niedaleko powyższej konstrukcji znajduje się trybuna, która wyposażona została w 300 miejsc siedzących. Szereg drzew, krzewów ozdobnych oraz elementy tzw. małej architektury jeszcze bardziej podkreślają piękno i artyzm tej okolicy. Jest to idealne miejsce na wieczorne (i nie tylko) spacery, w szczególności w sezonie letnim, kiedy to odbywają się pokazy fontanny. Atrakcję tę można zaliczyć jako obowiązkowy punkt zwiedzania każdego, kto przyjechał do Rzeszowa czy też jego okolic. Pokazy rzeszowskiej fontanny multimedialnej są warte polecenia i gwarantuję, że w każdym wywołają niesamowite emocje zapadające w pamięć na długi czas.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć