Rzeszów

TOP 5 atrakcji w Rzeszowie

TOP 5 atrakcji w Rzeszowie

1. Muzeum Dobranocek

 

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie utworzono z myślą o dzieciach i dorosłych. Jego główną zaletą jest łączenie pokoleń za sprawą ekspozycji. Atrakcja ta okazuje się być ciekawa dla najmłodszych, ale też i dla dorosłych, którzy mogą przenieść się do swojego dzieciństwa.


Adres: ul. Mickiewicza 13.


Godziny otwarcia: 

  • wtorek–piątek: 9:00–17:00,
  • sobota–niedziela: 10:00–18:00;

w okresie wakacji i ferii: 

  • poniedziałek–piątek: 9:00–17:00,
  • sobota–niedziela: 10:00–18:00.


Rezerwacja: tel.: 17 748 36 51, 17 852 57 15.

Biuro: tel.: 17 748 36 51.

E-mail: poczta@muzeumdobranocek.com.pl.


Bilety: 

  • normalne – 7 zł,
  • ulgowe – 4 zł,
  • opłata za przewodnika – 25 zł.


2. Park linowy Linoskoczek


Linoskoczek to idealne miejsce na aktywne spędzenie wolnego czasu! Park linowy umożliwia korzystanie z jedenastu tras wspinaczkowych zróżnicowanych pod względem stopnia trudności. Kompleksowo wyposażony plac zabaw oraz trampolina na pewno ucieszy najmłodszych.


Park linowy Linoskoczek jest czynny od kwietnia do października. W miesiącach: kwiecień, maj, wrzesień, październik z atrakcji można korzystać od piątku do niedzieli oraz w dni świąteczne w godzinach od 11:00 do 20:00. W sezonie, tj. miesiącach: czerwiec, lipiec, sierpień, park jest otwarty codziennie w godzinach od 11:00 do 21:00. Dla grup szkolnych oraz zorganizowanych obiekt czynny jest we wszystkie dni tygodnia, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej: 790 779 205.


Adres: ul. Rodzinna 1257/9 (Boczna Sikorskiego).

 

3. Podziemna Trasa Turystyczna


Podziemna Trasa Turystyczna ciągnie się pod lokalnym Rynkiem oraz zabytkowymi kamienicami. Całkowita długość ścieżek wynosi 369 metrów. Łącznie wydzielono 15 korytarzy oraz 25 piwnic. Obiekt posiada m.in. interesujące repliki rycerskich zbroi, zbiór ceramicznych naczyń i zabawek oraz broń palną. Przejście trasą odbywa się grupowo z przewodnikiem. Wejście od strony ul. Słowackiego, przy Ratuszu. 


Adres: Rynek 26.

 

Kontakt:

 

Trasa nie kursuje w poniedziałki.

Ceny biletów:

  • normalny – 6,50 zł,
  • ulgowy – 4,50 zł.

Dla dzieci do lat pięciu wstęp jest bezpłatny.

 

4. Ogrody Bernardyńskie


Ogrody Bernardyńskie to sieć przecinających się ścieżek, w których znajdują się wysepki, figury św. Franciszka oraz oczko wodne i fontanny. Wszystko uzupełnia dekoracyjna roślinność. Z kolorowych kwiatów utworzone są oryginalne labirynty. Alejki pokryte są ozdobną kostką a zamontowane ławki idealnie posłużą jako miejsce na mały posiłek lub zwykły odpoczynek podczas rodzinnego spaceru. Łącznie na terenie parku znajduje się 50 stanowisk siedzących. Całość obiektu jest kompleksowo oświetlona. Ogrody Bernardyńskie są otwarte przez cały tydzień w godz. 7–21. Na placu obowiązuje zakaz wstępu zwierząt.

 

5. Rezerwat Lisia Góra


Na obszarze Lisiej Góry znajdują się rozliczne pomniki przyrody. Jest to siódmy punkt ścieżki przyrodniczej im. Władysława Szafera. Dla rzeszowskich rowerzystów jest to jedno z głównych miejsc wycieczkowych. Rezerwat stanowi rewelacyjną atrakcję również dla osób lubiących piesze wędrówki.


Rezerwat Lisia Góra zajmuje powierzchnię ponad 8 hektarów. Charakterystyczne wzniesienie znajduje się w rejonie lokalnej rzeki Wisłok. Wysokość bezwzględna terenów lesistych wynosi prawie 200 metrów. Chlubą rezerwatu są pokaźne dęby szypułkowe z imponującymi okazami. Podłoże stanowi skała lessowa. Od lat w rezerwacie mieszka ponad 170 gatunków ptaków, wiele rodzajów płazów, takich jak ropuchy zwyczajne, zielone i szare, kumaki nizinne, rzekotki drzewne oraz żaby trawne i moczarowe, a także gady i owady. Park znajduje się w całości pod ochroną.

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć