Rzeszów

XII Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach

W dniach 7 – 11 listopada 2019 roku, w nowym miejscu, bo w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina rozegrane zostaną XII Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach.

 

Turniej wyłoni Mistrzów Rzeszowa w kategorii Seniorów, Juniorów i do lat dziesięciu.

 

Mistrzostwa organizowane są przez Dyrektora Turnieju Romana Wąsika – Sędziego Głównego Mistrzostw przy współpracy z Rzeszowskim Domem Kultury, Rzeszowskim Klubem Szachowym oraz Przedsiębiorstwem Turystycznym Wagabunda. Turniejowi przyświeca Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Rzeszowa, Polskiego Związku Szachowego oraz Podkarpackiego Związku Szachowego.

 

Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja gry w szachy wśród mieszkańców Rzeszowa. Oficjalne otwarcie XII Mistrzostw Rzeszowa w Szachach odbędzie się w piątek 8 listopada 2019 r. o godzinie 16:30, natomiast finał i rozstrzygnięcie nastąpi w poniedziałek 11 listopada 2019 r. o godzinie 16:30.

 

Organizatorzy przyznają puchary zdobywcom trzech pierwszych miejsc w każdej grupie. Na najlepszych graczy czekają nagrody finansowe oraz rzeczowe. Turniej, który odbywa się z udziałem uczestników najwyższej grupy jest klasyfikowany do Międzynarodowej Federacji Szachowej – FIDE.

 

Więcej informacji tutaj

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć