Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pod Kolorowym Parasolem Jesieni"

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pod Kolorowym Parasolem Jesieni"

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”, który jest realizowany pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Konkursowe prace przyjmowane są do dnia 31 października 2018 roku.


„Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” to cieszący się rosnącym zainteresowaniem Ogólnopolski Konkurs Plastyczny, adresowany do młodych twórców z całego kraju, których zadaniem jest wykonanie prac plastycznych i fotograficznych zainspirowanych jesienną porą roku. Do ubiegłorocznej edycji konkursu nadesłana została rekordowa liczba 2851 prac z 413 placówek z całej Polski.


Zgłaszanie prac do tegorocznej edycji trwa do 31 października 2018 roku, a konkurs odbywa się w następujących kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-10 lat, 11-13 lat oraz 13-16 lat w przypadku prac plastycznych oraz 11-16 lat w przypadku prac fotograficznych. Jury konkursu przyzna nagrody w każdej kategorii wiekowej oraz nagrodę Grand Prix. Dodatkowo w okresie 19 – 24 listopada na Facebooku przeprowadzony zostanie internetowy plebiscyt, w ramach którego poprzez głosowanie na prace Laureatów konkursu, Internauci wyłonią zdobywcę Nagrody Publiczności. Szczegóły dotyczące zgłoszeń oraz Regulamin dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy prac Laureatów i uczestników odbędzie się w niedzielę 25 listopada 2018 roku o godzinie 17:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Zwięczyca przy ul. Beskidzkiej 6. Powstałą wystawę prac młodych artystów z całej Polski będzie można zwiedzać do dnia 7 grudnia bieżącego roku.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć