Warszawa

Święta za pasem - pamiętaj o wydatkach

Święta za pasem - pamiętaj o wydatkach

Święta to nie tylko magiczny czas. To również okres, kiedy – często nieprzemyślanie – wydajemy dużo pieniędzy. Dajemy się uwieść cudownym reklamom i atrakcyjnym promocjom, kupując dwa razy więcej prezentów, niż zamierzaliśmy. Na świątecznych przysmakach również nie oszczędzamy, przez co nasz budżet nadzwyczaj szybko się kończy. Jest na to odpowiednie rozwiązanie. To szybkie pożyczki, które w grudniu przyciągają uwagę wielu osób.


Jak wygląda okres świąteczny w branży pożyczkowej?
Branża pożyczkowa w okresie świątecznym przeżywa prawdziwy rozkwit. Każda rodzina chce mieć wspaniałe Święta, a do tego niezbędne są pieniądze. Każdą dziurę w budżecie, również tą związaną z zakupem prezentów, choinki i wigilijnego karpia, można załatać pożyczką. "W okresie świątecznym zauważamy większe zainteresowanie klientów, zwłaszcza wśród osób, które wcześniej nie brały pożyczek online, a często nawet bały się korzystać z tego typu rozwiązań. Oczywiście jest to spowodowane koniecznością jednorazowego wydania znacznej sumy pieniędzy, której bardzo często po prostu nie posiadają w danym momencie” – komentuje Michał Konopka, ekspert moneyman.pl.

 

Co więcej, wzrasta nie tylko liczba pożyczek, ale również ich wartość. Z badania przeprowadzonego przez firmę loando.pl pożyczkobiorcy biorą o 17 proc. większe zobowiązania, które przeznaczają m.in. na podarunki. Pod choinkę zazwyczaj wkładamy książki, biżuterię, sprzęt elektroniczny oraz kosmetyki. To lubiane upominki, jakie zawsze ucieszą obdarowywaną osobę.


Kto najczęściej bierze świąteczne pożyczki?
Świąteczne pożyczki biorą najczęściej osoby z przedziału wiekowego od 35 do 50 lat. Chcą cieszyć się udanym przyjęciem wigilijnym i na ostatni guzik dopiąć wszystkie wydatki. Wśród pożyczkobiorców znajduje się więcej mężczyzn niż kobiet. Liczba mężczyzn wynosi 55 proc., liczba kobiet z kolei – 45 proc. Pożyczki pozwalają wspomóc swój budżet i nie martwić się, że na kolejną wypłatę trzeba jeszcze trochę poczekać. Wysokość świątecznych wydatków w tym roku wyniesie średnio 812 zł. To kwota, którą pożyczkobiorcy będą starać się uzyskać, szukając zewnętrznego wsparcia finansowego.


Nie zapomnij uregulować zobowiązania
Przed Świętami mamy mnóstwo spraw na głowie. Zakupy, sprzątanie, gotowanie. Przez natłok obowiązków możemy zapomnieć o konieczności uregulowania zaciągniętej pożyczki. Średnia spłacalność zobowiązań w okresie przedświątecznym wynosi 83 proc. Co zrobić, aby nie zapomnieć zwrócić pożyczonej kwoty? Trzeba zaznaczyć ustaloną w umowie datę w kalendarzu. Można też ustawić sobie przypomnienie w telefonie. Dzięki temu zyskamy większą pewność, że uregulujemy zobowiązanie i nie będziemy mieć kłopotu, aby w przyszłości znowu skorzystać z usług jednego z działających na rynku pożyczkodawców.


I ty chcesz pożyczyć? Rób to odpowiedzialnie
Odpowiedzialne pożyczanie to najważniejsza zasada, która powinna nam towarzyszyć przy staraniu się o wsparcie finansowe. ”Co znaczy mądrze pożyczać? To przede wszystkim starać się o kwoty dopasowane do naszego budżetu, dokładnie czytać umowy i sprawdzać wiarygodność pożyczkodawcy” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert Pozyczkaportal.pl.

 

Trzymając się tych zasad, będziemy mieć pewność, że biorąc pożyczkę podjęliśmy słuszną decyzję. Nie wpadniemy w kłopoty finansowe, które prowadzą do problemów, z jakimi nie chcielibyśmy się borykać. A już na pewno nie w Święta, które mają być radosnym, pełnym ciepłych chwil czasem.


MoneyMan pomoże przygotować Święta
MoneyMan to pożyczkodawca gwarantujący doskonałą ofertę pożyczek online. W zależności od potrzeb, można decydować się na mniejsze bądź większe kwoty, a najwyższe możliwe zobowiązanie sięga 5000 zł. Dla pożyczkobiorców pierwszy raz korzystających z usług finansowych MoneyMan, przygotowana jest rewelacyjna propozycja darmowej pożyczki, zwolniona z wszelkich dodatkowych kosztów. Wystarczy, że uregulujemy należność w terminie, a oddamy dokładnie tyle, ile zdecydowaliśmy się wziąć. Pożyczkodawca dba o wygodę swoich klientów i zapewnia im w pełni internetowy proces starania się o wsparcie finansowe.
"Pożyczki na Święta bez wątpienia pomogą nam w zakupach. Warto jest skorzystać z tej możliwości, pamiętając, że należy pożyczać mądrze, a zobowiązania w terminie regulować. Mając to na uwadze, z uśmiechem na ustach będziemy obchodzić kolejne Boże Narodzenie."

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć