Drodzy gracze i wszyscy pozostali LEGO maniacy! Premiera wyczekiwanej gry LEGO Hobbit już 11 kwietnia 2014! Możemy zapewnić, że z pewnością jest na co czekać!
Aby osłodzić Wam czas oczekiwania postanowiliśmy zebrać specjalnie dla Was jak najwięcej ciekawych informacji. W tym celu na konferencję prasową dotyczącą gry pojechaliśmy… aż do Londynu! Czego się dowiedzieliśmy?
Podstawowe informacje
LEGO Hobbit to przygodowa gra akcji wyprodukowana przez studio Traveller’s Tales Games (twórców m.in LEGO Władca Pierścieni, LEGO Przygoda) oraz wydana przez Warner Bros. Interactive Entertainment. Fabuła inspirowana jest dwiema pierwszymi odsłonami kinowej serii w reżyserii Petera Jacksona (czyli Hobbit: Niezwykła podróż oraz Hobbit: Pustkowie Smauga). Dzięki staraniom twórców, grając w LEGO Hobbit możemy odnaleźć się w niezwykłym świecie Śródziemia wcielając się w naszych ulubionych bohaterów i razem z nimi odwiedzając najważniejsze i najciekawsze lokalizacje z filmu. Wczucie się w klimat, zdecydowanie ułatwią nam oryginalne dialogi oraz muzyka z filmu. Czeka nas mnóstwo przygód, zagadek, budowania z klocków LEGO i moc doskonale nam znanego z poprzednich gier „LEGO-wego” humoru! Gra ukaże się na wielu platformach sprzętowych – komputerach PC oraz konsolach 3DS, PlayStation 3, PlayStation 4, Wii U, Xbox 360 i Xbox One. Każdy powinien znaleźć wersję w sam raz dla siebie.
Podczas konferencji uzyskaliśmy informacje prosto od przedstawiciela Traveller’s Tales Games, jednego z współproducentów, Tima Wileman’a - dowiedzieliśmy się m.in, jak wielu grywalnych postaci możemy się spodziewać, jak ogromny będzie świat gry oraz co nowego czeka nas w grze LEGO Hobbit w porównaniu z poprzednimi grami LEGO!
Po pierwsze, dla kogo będzie gra LEGO Hobbit?
Gra posiada oficjalne oznaczenie PEGI 7. Twórcy zapewniają jednak, że gra jest dla wszystkich – zarówno najmłodsi gracze, jak i najstarsi znajdą tu coś dla siebie. Oczywiście postanowiliśmy dopytać, na ile w rzeczywistości gra jest odpowiednia dla dzieci, ponieważ - jak doskonale wiemy - filmy do najłagodniejszych nie należały. W odpowiedzi otrzymaliśmy zapewnienie, że gra została specjalnie dostosowana, a fabuła filmu ubrana w klocki LEGO wygląda znacznie mniej „strasznie” i niebezpiecznie. Zawdzięczamy to głównie ogromnym pokładom LEGO-wego humoru, za pomocą których każda brutalna scena ma zostać łagodzona. Polecamy jednak, aby towarzyszyć tym najmłodszym graczom podczas potyczek – razem z całą pewnością uda się Wam wyeliminować wszystkie ewentualne „strachy”.
Lokalizacje i grywalne postaci
Z pewnością możemy zapowiedzieć, że w grze będziemy mogli wcielić się w ponad 80 postaci! Będą to m.in. bardzo dobrze znani hobbit Bilbo Baggins, czarodziej Gandalf, oraz krasnoludy (Thorin, Fíli, Kíli, Oin, Gloin, Dwalin, Balin, Bifur, Bofur, Bombur, Dori, Nori oraz Ori); znane bardziej z filmu niż książki postaci, tj. czarodziej Radagast, a także postaci negatywne, jak ork Azog. Każda z nich może pochwalić się unikalnymi zdolnościami (Kili strzela z łuku, Dwalin ma łańcuch, którym może przyciągać przedmioty). W trakcie gry będzie trzeba je umiejętnie dobierać do sytuacji i wykorzystywać – gra jednym bohaterem nie doprowadzi nas do wygranej. Zapytaliśmy naszego rozmówcę, kto jest jego ulubioną postacią. Okazał się nią być krasnolud Bombur, dzięki temu dowiedzieliśmy się o nim nieco więcej: „Jest największym z krasnoludów i dlatego, że jest taki duży ma pewne specjalne zdolności – może zwinąć się w kulę i tocząc się dookoła powalać przeciwników niczym kręgle. Możecie go również karmić zebranymi klockami jedzeniowymi, a on przeturla się na plecy i dzięki temu będziecie mogli użyć jego wielkiego brzucha jako trampoliny, żeby móc doskoczyć w normalnie niedostępne miejsca. Jako broń nosi również ze sobą wielką chochlę, którą może zdzielić wrogów po głowach. Jest bardzo zabawny, pod każdym względem.”
Zdecydowanym atutem gry jest możliwość odwiedzenia wszystkich filmowych lokalizacji, zamkniętych i zupełnie otwartych mrocznych i baśniowych przestrzeni, takich jak m.in Bag End, siedlisko Troli, Rivendell, Mroczną Puszczę, Dale, Samotną górę oraz miasto Goblinów – oczywiście każdej w wersji LEGO. W grze z wielką pieczołowitością odtworzone zostały najważniejsze sceny z filmów, jednak nie w takiej formie jak sobie wyobrażacie, zrobione zostało to z dużym przymrużeniem oka. Gracz otrzymuje wiele scen, dialogów i sytuacji żartobliwych, komicznych – po prostu w stylu LEGO! Zdradzono nam, że gra nie zamknie się jedynie w ramach filmowej fabuły. Dostaniemy Śródziemie jako otwarty ogromny świat, który będzie można eksplorować. Będzie ponad 100 dodatkowych zadań, a w nich nowe postaci, których nie spotkamy podczas głównego wątku gry – głosów użyczali im sami twórcy! Będą też dodatkowe lokalizacje, z których fani twórczości Tolkiena (nie tylko samych filmów), na pewno się ucieszą! W tej kwestii więc, możemy spodziewać się wielu przyjemnych (zarówno dla fanów klocków i gier LEGO, jak i wiernych odbiorców twórczości Tolkiena i Petera Jacksona) niespodzianek!
Sposób gry
Podczas specjalnego pokazu, mieliśmy okazję zobaczyć dwa fragmenty gry – początkowy, czyli kolację u Bilba z krasnoludami, oraz późniejszy, ucieczkę z miasta Goblinów. Pierwszy poziom polegał głównie na zapoznawaniu się z postaciami, eksplorowaniu, budowaniu oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych. W poziomie drugim, akcji oraz walk nie brakowało, jednak aby wydostać się z Goblińskich lochów nie wystarczy siła – w przerwach w pościgu i walce należało zmierzyć się z różnymi zadaniami, które miały ułatwić naszą ucieczkę i wspaniale urozmaicały grę. Dzięki wzięciu udziału w pokazie dowiedzieliśmy się, jakie nowe możliwości daje nam gra LEGO Hobbit.
Sposób grania jest taki sam jak w grach poprzedzających, jednak znalazły się też świeże pomysły, dzięki którym nowa odsłona gry wideo spod znaku LEGO powinna być jeszcze bardziej atrakcyjna dla młodego odbiorcy. Godnym podkreślenia jest ulepszona możliwość kooperacji. Już nie tylko zamieniamy bohaterów, aby korzystając z ich zdolności rozwiązać dany problem – teraz możemy ich łączyć. Wygląda to więc tak, że możemy walczyć razem np dwoma krasnoludami, zbudować z kilku krasnoludów drabinę, lub dzięki sile kilku bohaterów użyć tarana. Daje to dużo więcej możliwości i zabawy.
Kolejną ciekawostką są „panele konstrukcyjne”, których używamy do budowania nowych, potrzebnych nam w grze przedmiotów LEGO (podczas kolacji u Bilba musieliśmy np. wybudować sobie stół). Do tego celu potrzebujemy zbieranych wcześniej elementów, takich jak drewno, kamienie szlachetne, jedzenie itp., oraz sprawności podczas minigry, która polega na dobieraniu na czas odpowiednich elementów do naszej budowli.
Tim Wileman zapewnia, że nasze podążanie za fabułą będzie urozmaicane na wiele sposobów, poprzez dodatkowe zadania, minigry, oraz niezliczone zagadki logiczne – czyli to co w LEGO lubimy najbardziej.
Cieszymy się, że po raz pierwszy mieliśmy okazję wzięcia udziału w przedpremierowej konferencji i tym bardziej nie możemy doczekać się premiery gry LEGO Hobbit.
Anna Szymańska
CzasDzieci.pl