Warszawa

PYTAKI – Gra dla całej rodziny

PYTAKI – Gra dla całej rodziny

Już dziś premiera nowego wydania niezwykłej gry rodzinnej PYTAKI.

 

Jakie jest Twoje najpiękniejsze wspomnienie z ostatnich wakacji? Co lubisz robić z osobą siedzącą po Twojej prawej stronie? Czym Wasza rodzina różni się od innych? To tylko niektóre spośród pytań, które w łatwy i delikatny sposób otwierają członków rodziny na siebie nawzajem, przez co zbliżają ich do siebie, wzmacniając ich więź.

 

Premiera na stronie www.PYTAKI.pl oraz w wybranych księgarniach w całej Polsce.

 

„Pytaki narodziły się z naturalnej potrzeby rozmawiania i pogłębiania relacji rodzinnych, a czas spędzony w przyjemnej atmosferze zabawy, którą zapewnia gra może nam w tym tylko pomóc”. – mówią twórcy gry Aleksandra Sulej i Michał Kreczmański.

 

„Gdy samemu przeżywa się coś dobrego i wartościowego pojawia się w nas chęć dzielenia się tym pozytywnym doświadczeniem z innymi. Po pierwszym wydaniu gry otrzymaliśmy dużo pozytywnych opinii od rodzin, które opowiadały nam o wspólnie spędzonym czasie na zabawie Pytakami. Było to dla nas najcenniejszym potwierdzeniem tego, że warto tworzyć i dalej rozwijać ten projekt. Ich uwagi i wskazówki pozwoliły nam także rozszerzyć to wydanie i ubogacić samą grę” – dodają twórcy Pytaków.

 

 

Otwierasz i możesz grać


Gra PYTAKI jest przyjemną, prostą grą integracyjną dla całej rodziny. Dzięki intuicyjnej mechanice, w PYTAKI można zacząć grać właściwie od razu. To ważne, ponieważ wiele osób nie lubi grać w gry ze względu na ich skomplikowane zasady. Wystarczy, że tylko jedna osoba przeczyta wcześniej instrukcję i jest w stanie wprowadzić w rozgrywkę całą rodzinę w ciągu minuty.

 

Wiele korzyści dzięki pomysłom i prostocie

 

Rozgrywka polega na tym, że gracze siadają razem i po kolei (lub według innego z proponowanych kluczy) losują z woreczka „PYTAKI” czyli żetony, a następnie odpowiadają na wylosowane pytanie lub wykonują zadanie.

 

 

Pytania dotyczą różnych dziedzin życia a refleksja nad nimi i słuchanie odpowiedzi innych zapewniają graczom

 Lepsze poznanie się

– Rozwój samoświadomości emocjonalnej
–  Ćwiczenie komunikacji (słuchania, opowiadania)

– Kształtowanie postaw empatycznych

– Ćwiczenie cierpliwości

– Wspieranie nauki czytania najmłodszych

 

 

Dla kogo są PYTAKI?

Dla całej rodziny, czterolatków, nastolatków, dla rodziców i dla dziadków.

 

Po co?

Aby budować lesze i bliższe relacje rodzinne, rozwijać umiejętności komunikacyjne i spędzać czas w ciepłej, przyjemnej, radosnej atmosferze.

 

Pytaki „świetnie się prezentują”
Gra jest teraz bardzo atrakcyjna nie tylko merytorycznie, ale również graficznie i edytorsko. Zdecydowanie polecamy każdej rodzinie. Doskonale sprawdzi się też jako prezent na święta, urodziny, dzień mamy, taty, babci i dziadka. Można ją zdobyć w wybranych  księgarniach w całej Polsce oraz bezpośrednio na www.pytaki.pl.

 

Pytaki są polecane przez:

• „Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich”

• Fundacja „Razem w Dojrzałość”

• Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”

• Fundacja „Rodzina w Akcji”

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć