Warszawa

Wydanie świąteczne Kakadu

Wydanie świąteczne Kakadu

Przed Państwem kolejne wydanie naszego e-magazynu, który można obejrzeć pod tym linkiem http://issuu.com/e-kakadu/docs/e-magazyn_kakadu_zima_2013 Tym razem hasłem przewodnim są Święta Bożego Narodzenia. Dla nas to radosny okres, w którym odwiedzamy najbliższych, dostajemy prezenty i odpoczywamy, ale czy jest to również przyjemny czas dla naszych domowych zwierząt? A przede wszystkim, czy jest bezpieczny? Niestety nie zawsze. W tym numerze piszemy zatem o tym, jakie niebezpieczeństwa zagrażają naszym pupilom podczas świąt.


Wspomnieliśmy o prezentach. Niektórzy z nas pomyśleli zapewne o podarowaniu pod choinkę –  dziecku, innemu członkowi rodziny bądź znajomemu – jakiegoś zwierzątka. Zanim kupimy, zastanówmy się, czy na pewno święta są dobrym momentem na taki prezent. My uważamy, że nie i w niniejszym numerze spróbujemy uzasadnić, dlaczego tak właśnie myślimy i jak pogodzić pragnienie posiadania pupila, np. przez nasze dziecko, z dobrem zwierzęcia.


Wielu z naszych domowych pupili spędzi święta z nami przed choinką, w ciepłym mieszkaniu. Nie zapominajmy jednak o tych zwierzętach, które zimę spędzają na dworze. Opowiemy o tym, jak pomóc w tym trudnym okresie kotom wolno żyjącym. Nie zapomnieliśmy także o ptakach zimujących – zastanowimy się nad tym, czy trzeba je dokarmiać, a jeśli tak, to w jaki sposób.


Święta mijają szybko, a zaraz po nich nadchodzi Nowy Rok i Sylwester. Dla nas to czas zabawy, ale nasze zwierzęta zwykle tej radości nie podzielają. Wiele z nich boi się huku sylwestrowych fajerwerków. Powinniśmy zrobić wszystko, by nasze zwierzęta jak najspokojniej przeżyły tę noc – udzielimy kilku porad, w jaki sposób możemy im pomóc.


Ponadto w tym numerze o tym, co zrobić ze zwierzakiem w święta, gdy planujemy wyjechać oraz wywiad z Natalią Niepsuj autorką bloga o jej psie Benym.


Zapraszamy do lektury.
Redakcja
e-magazynu Kakadu
www.kakadu.pl

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć