Warszawa

Pomoc, która nic nie kosztuje.

„Samotność nie jest dla dzieci” to akcja dzięki której szybko można pomóc dzieciom. Wystarczy poświęcić 2 minuty i wejść na stronę www.pomagam.gajusz.org.pl  i wypełnić krótki formularz.


2 października 2013 roku Fundacja Gajusz- inicjator akcji, otworzyła w Łodzi „Pałac- Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci”. Jest to miejsce do którego trafiają śmiertelnie chore dzieci, które nigdy nie wyrosną z okresu dzieciństwa.  Z różnych przyczyn nierówną walkę z chorobą toczą bez wparcia rodziców i najbliższych.  W pobliżu domu Kingi, naszej małej Księżniczki, nie działa żadne hospicjum domowe.  Jej mama się nie rozdwoi- musi zająć się licznym rodzeństwem dziewczynki.  A tata nawet jeśli chciałby bardzo mocno być przy małej, nie da rady się nią zaopiekować- sam jest śmiertelnie chory i przebywa w Hospicjum.  Inni nasi podopieczni nie mieli tyle szczęścia. Nigdy nie mieli okazji poznać swoich rodziców, a przez całe swoje krótkie życie odsyłane były od szpitala do szpitala, za każdym razem,  gdy placówce kończyły się środki finansowe na opiekę nad nimi.  Ich życie przepełnione jest ciągłymi zabiegami i bólem. Trafiając do nas są wreszcie w domu.


Przedsięwzięcie kosztowało ponad 4 miliony złotych, co znacznie nadwerężyło możliwości finansowe Fundacji.  Z pomocą przyszła firma LeadR, dzięki której na konto hospicjum wpływać będą pieniądze za każdym razem, gdy ktoś wejdzie na stronę www.pomagam.gajusz.org.pl  i wypełni krótki formularz.  Środki zdobyte w ten sposób przeznaczone zostaną na działalność Hospicjum. W ten sposób każdy z nas może sprawić, że dzieciństwo naszych podopiecznych będzie lepsze.

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć