Wyjazd do Schwalbach niedaleko Frankfurtu nad Menem, miał być odskocznią od codzienności. Jednak szybko okazało się, że będzie to fascynująca wyprawa w głąb nauki wykorzystywanej do produkcji pieluszek, z których korzystają dzieci na całym świecie i to od pierwszej chwili życia. 5 mam wybranych spośród 5000 Polek, które nadesłały zgłoszenie do konkursu zorganizowanego przez Pampers, pod eskortą dziennikarzy odwiedziło Centrum Innowacji Pampers w Niemczech, dzięki czemu miało okazję uczestniczyć w teście na najsuchszą pieluszkę.
Pod koniec listopada, wczesnym rankiem zwyciężczynie konkursu i dziennikarze spotkali się na Lotnisku Chopina w Warszawie, by wyruszyć w podróż do Schwalbach i dowiedzieć się więcej niż wie przeciętna mama o pieluszkach, które noszą najmłodsi każdego dnia i każdej nocy. Dzięki temu mamy biorące udział w wyprawie do Centrum Innowacji Pampers w Schwalbach stały się ambasadorkami najsuchszych pieluszek w Polsce.
W Centrum Innowacji Pampers gości powitał dr Frank Wiesemann – prawdziwy ekspert, który na temat pieluszek wie dosłownie wszystko, ponieważ nad ich ulepszeniem pracuje kilkanaście lat. Zaraz potem uczestnicy wycieczki zobaczyli na placu zabaw mamy bawiące się z maluchami i już wówczas mogli zorientować się, że pobyt w Schwalbach nie będzie obejmował tylko części teoretycznej.
Na początku gościom Centrum Innowacji Pampers przedstawiono interesujące dane dotyczące między innymi inwestycji oraz zaplecza Centrum. Okazało się np., że tylko w tym jednym miejscu nad udoskonaleniem pieluszek Pampers pracuje aż 350 osób. Ale to nie wszystko! Marka Pampers nieustannie wkłada wiele wysiłku i pracy, by zrozumieć potrzeby konsumentów i wprowadzać innowacje, których na całym świecie oczekują mamy i ich pociechy. Dzięki informacjom uzyskanym od konsumentów i wykorzystaniu zdobyczy technologii marka Pampers wciąż udoskonala swoje produkty.
Aby wspomóc proces udoskonalania pieluszek, każdego tygodnia w Centrum Innowacji Pampers zjawia się około 100 rodzin. Podczas gdy najmłodsi bawią się na placu zabaw, eksperci bacznie obserwują zarówno dzieci, jak i pieluszki, które mają na sobie szkraby, podglądając, w jaki sposób porusza się maluch, a jak pieluszka podczas raczkowania, prób chodzenia czy upadków na pupę. Potem młody konsument odwiedza gabinet lekarski, w którym dokonuje się pomiaru wilgotności skóry. Dla uczestników wycieczki zaskakujące było to, że skóra na dłoni kilku mam miała gorsze wyniki od pupy dziecka, które zmoczyło pieluszkę!
Każdego roku w Centrum Innowacji Pampers, aby zrozumieć dogłębnie potrzeby zarówno maluszków, jak i ich rodziców, przeprowadza się ponad 2 miliony testów przy współpracy z 1200 rodzin tygodniowo. W specjalnym pokoju z lustrami weneckimi mamy odpowiadają na pytania badaczy i dzielą się wrażeniami, opiniami oraz propozycjami dotyczącymi pieluszek Pampers. Zdobyta w ten sposób wiedza wykorzystywana jest podczas produkcji ręcznie wykonanego pierwowzoru pieluszki. Laboratorium, w którym powstają prototypy, przypomina zajęcia praktyczno-techniczne. Do pracy używa się nożyc, linijek, materiałów, itp. Tak przygotowana pieluszka poddawana jest testowi produkcyjnemu, aby w końcu trafić w ręce testującej ją mamy.
Dopiero po pozytywnym przejściu wszystkich testów nowa, udoskonalona pieluszka trafia na linię produkcyjną, a następnie na sklepowe półki.
Czy naprawdę pieluszki Pampers są najsuchszymi pieluszkami w Polsce? Wyzwanie zostało podjęte. Wszelkie wątpliwości rozwiano podczas testu sprawdzającego chłonność pieluszek Pampers oraz pieluszek największego konkurenta na polskim rynku. W tym samym czasie laborantka na wkład chłonny pieluszek wylała 150 ml płynu (czyli ilość odpowiadającą ilości płynu, który musi wchłonąć pieluszka, kiedy dziecko robi siusiu). Po 2 minutach na obie pieluszki została położona bibułka. Zarówno pieluszka Pampers, jak i położona na nią bibułka były suche. W drugim przypadku pieluszka i położona na nią bibułka były mokre. Dlaczego to takie istotne? Otóż, mokra pieluszka może podrażniać skórę dziecka, a im więcej dziecko wykonuje ruchów wraz z rozwojem motorycznym, tym większe prawdopodobieństwo przeciekania pieluszki, a co za tym idzie przerwania złotego snu maluszka.
Teraz sama możesz się o tym przekonać! Obejrzyj film nakręcony podczas wizyty polskich mam w Centrum Innowacji Pampers. Poznaj ich opinie i przekonaj się na własne oczy, że pieluszki Pampers to najsuchsze pieluszki dostępne na polskim rynku*.
Pieluszki Pampers Active Baby zostały stworzone, aby zatrzymywać wilgoć i utrzymać suchą skórę dziecka aż do 12 godzin, nawet kiedy malec wykonuje najróżniejsze ruchy podczas snu.
Dzięki specjalnemu wkładowi i szerokim obszarom chłonnym pieluszki Pampers natychmiast zatrzymują wilgoć, pomagając utrzymać suchą skórę dziecka aż do 12 godzin.
Dodatkowo, elastyczne i miękkie boczki idealnie dopasowują się do kształtu ciała dziecka i wykonywanych przez nie ruchów, zapewniając skuteczną ochronę przed przeciekaniem.
W ciągu dnia pieluszkę należy zmieniać mniej więcej co 4-5 godzin, natomiast nocą czas ten przedłuża się aż do 12 godzin
W ciągu dnia, kiedy dziecko robi siusiu, pieluszka musi wchłonąć 150 ml płynu, natomiast w nocy aż 220 ml
Średnia ilość płynu podczas robienia siusiu to 60-75 ml
Mając na sobie jedną pieluszkę przez 3-4 godziny, maluszek robi siusiu średnio aż 3-4 razy
Dziecko robi siusiu mniej więcej co 75 minut
* dotyczy pieluszek Pampers Premium Care i Pampers Active Baby