Warszawa

Odkryj zagadkę o Człowieku

Odkryj zagadkę o Człowieku

Interaktywne kino Cinema Park Bonarka zaprasza na niezwykłe spotkanie z tytułowym bohaterem. Tego dnia bowiem do repertuaru Cinema Park w Krakowie wchodzi nowy program „Wszystko o człowieku”.


Na spragnionych wrażeń czeka między innymi trójwymiarowa podróż do wnętrza ludzkiego ciała, fascynująca wyprawa w ruchomych fotelach do najpiękniejszych miejsc na Ziemi oraz interaktywny quiz na temat kultury, sztuki czy wybitnych indywidualności.


Trzygodzinny program Wszystko o człowieku niesie ze sobą dużą porcję wiedzy o człowieku i stanowi wspaniałą rozrywkę, i to nie tylko dla dzieci. W sześciu salach: interaktywnej, 3D, ruchu, inspiracji, muzyki i wyobraźni, ciekawi świata widzowie Cinema Park Bonarka będą mogli ujrzeć człowieka z zupełnie innej perspektywy.


Sala 3D – Niezwykłe ciało człowieka
W sali 3D widzowie Cinema Park wybierają się w trójwymiarową podróż w głąb ludzkiego ciała. W trakcie tej niezwykłej wyprawy poznają budowę człowieka, procesy zachodzące w naszym wnętrzu oraz docierają do najmniejszych komórek ludzkiego ciała. Dzięki technologii trójwymiarowej oraz skrajnym zbliżeniom będą w stanie zobaczyć to, czego nigdy nie zobaczyliby gołym okiem.


Sala Muzyki – Muzyka bez granic
Muzyka to nie tylko dźwięki i słowa. To unikalny język komunikacji międzyludzkiej. Wyraża wszystko co nie może zostać wypowiedziane, o czym nie można milczeć. Jest odbiciem naszej duszy - narzędziem, przez które wyrażamy samych siebie, swoje emocje i uczucia. W Sali Muzyki – wyposażonej w kolorowe reflektory, stroboskopy i lasery – widzowie przekonają się, że każdy z nas może bez trudu tworzyć własną muzykę, a użycie słów bywa czasami zbędne.


Sala Inspiracji – Potęga marzeń
Pragnienie to możliwość wyboru, a wybór zależy od siły woli i działania. W Sali Inspiracji widzowie uczestniczą w pokazie filmu o pozornie niemożliwych do spełniania marzeniach i determinacji w dążeniu do ich osiągnięcia. Towarzyszą pewnemu nastolatkowi w czasie wyprawy jego marzeń, której organizacja wymagała niezwykłej wiary, odwagi, poświęcenia oraz wytrwałości. Bohater filmu ma za zadanie przekonać nas jak ważnym elementem naszego życia są marzenia.


Sala Ruchu – Budowle z różnych epok
Piękno umysłu oraz jego twórcza i kreatywna praca to motyw przewodni seansu w Sali Ruchu. Siedząc w ruchomych fotelach widzowie wybierają się w podróż do odległych miejsc na Ziemi, aby podziwiać najpiękniejsze budowle zbudowane przez człowieka. W czasie tego dynamicznego seansu dowiadują się co zainspirowało autorów do zaprojektowania m.in. wieży Eiffla w Paryżu czy budynku opery w Sydney oraz poznają sekrety architektury nie tylko zmysłami wzroku i słuchu.


Sala Wyobraźni – Uczta dla wyobraźni
Słuchowisko w Sali Wyobraźni to istny teatr zmysłów. W czasie tego niezwykłego seansu będziemy prowadzić rozważania na temat granic ingerencji nauki i rozwoju postępu medycyny w ludzkie życie i zdrowie. Słuchowisko pozwala przenieść się w przyszłość i stanąć oko w oko z postępami w dziedzinie badań genetycznych. To dobry moment na refleksję, jaki wpływ na nasze życie mogą mieć tego typu osiągnięcia oraz czy powinniśmy je akceptować.


Sala Interaktywna – Quiz na ekranie
Wspaniałym utrwaleniem zdobytej w pięciu salach wiedzy jest interaktywna gra, czekająca na gości w Sali Interaktywnej. Każdy z uczestników zabawy otrzyma specjalnego pilota i wraz z pozostałymi graczami będzie odpowiadał na wyświetlane na ekranie pytania dotyczące faktów, postaci, narodów, kultur, ludzkiego ciała i wybitnych indywidualności. Tu każdy może sprawdzić swoją wiedzę oraz podjąć rywalizację z innymi uczestnikami. Widz, który uzyska największą ilość punktów w zabawie otrzyma od kina Cinema Park pamiątkowy dyplom.


Program „Wszystko o człowieku” już 8 października w kinie Cinema Park Bonarka!
Ceny biletów na program „Wszystko o człowieku” wynoszą od 24 zł - 29 zł.


Pierwsze seanse w sobotę 8 października o godzinie 11.00 oraz w niedzielę o 11.00 i 16.00

 

 


O Cinema Park
Cinema Park Orange to interaktywne kino, które we wrześniu 2010 otworzyło swoje sale dla miłośników edukacyjnej rozrywki w Krakowie. To kino w którym nie ma mowy o chwili nudy. Widzowie przemieszczają się bowiem po sześciu salach kinowych, a każda z nich to inna dawka filmowych emocji.

 

Zabawa zaczyna się w Sali Ruchu wyposażonej w „inteligentne” fotele, które poruszają się synchronicznie według obrazów wyświetlanych na ekranie. Przechylają się w różnych kierunkach, łapią za nogi specjalnymi „łapkami”, łaskoczą w plecy, emitują powiew wiatru, a nawet spryskują wodą.

 

W Sali 3D dzięki specjalnym okularom, można obserwować ekscytujące, trójwymiarowe obrazy.

 

Sala Interaktywna to z kolei rywalizacja o pierwsze miejsce. Test wiedzy na wielkim ekranie, pobudza komórki widzów do intensywnego myślenia.

 

W Sali Wyobraźni widzowie otoczeni są zadziwiająco realistycznym dźwiękiem. Dźwiękiem bez obrazu, co dodatkowo stymuluje wyobraźnię.

 

Sala Inspiracji gwarantuje uczestnikom pokazu chwilę zadumy i refleksji a Sala Muzyki niesamowity seans z użyciem kolorowych efektów świetlnych.


Interaktywne sale kinowe powstały przede wszystkim z myślą o dzieciach. Programy Cinema Park przyciągają jednak wszystkich głodnych wiedzy i wrażeń. To bowiem wspaniały pomysł na poszerzanie horyzontów w przyjemny i ciekawy sposób. Wycieczka szkolna czy weekendowa rodzinna wyprawa z dziećmi do Cinema Park, to zawsze niezwykła podróż w świat pełen tajemnic, przygód, nauki i wybornej zabawy.


Kino w harmonijny sposób łączy elementy edukacji i zabawy, co umożliwia wszechstronne uaktywnienie zmysłów widzów, którzy nie tylko zapoznają się z przekazem treści z ekranu kinowego, ale jednocześnie przeżywają go w sposób bardzo aktywny. Mądra zabawa wpływa na rozwój, kształtuje wyobraźnię, pobudza myślenie i aktywność. Przynosi radość, odprężenie i twórcze pomysły. Programy edukacyjne Cinema Park stwarzają możliwości zdobywania różnorodnych doświadczeń, uczestniczenia w zróżnicowanych i ciekawych programach, dzięki którym edukacja jest szybsza i skuteczniejsza.


Dotychczas w Polsce funkcjonują dwa interaktywne kina Cinema Park, w Warszawie i Krakowie. W repertuarze kin Cinema Park znajdują się obecnie takie programy jak: Niezwykły świat techniki, Cztery Żywioły, Królestwo zwierząt, Podróże Kosmiczne oraz Wszystko o człowieku i Na ścieżkach wiary.
 

Więcej na stronie www.cinemapark.pl

Komentarze

Ja byłam i serdecznie wszystkim polecam! W szczególności Salę Inspiracji i piękny film o niezwykłym chłopcu, który sam opłynął świat dookoła...

dodany: 2011-10-10 11:54:52, przez: Ania

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć