Warszawa

Kolczyki a rodzaje zapięć dla dzieci

Kolczyki a rodzaje zapięć dla dzieci

Wybór kolczyków dla dziewczynki to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim powinny być skromne i małe, aby zminimalizować ryzyko przypadkowego pociągnięcia. Nie bez znaczenia jest również zapięcie biżuterii. Jakie są rodzaje zapięć kolczyków dla dzieci?

 

Kolczyki dla dziecka – jakie wybrać?

 

Kolczyki u niemowlaka czy rocznego dziecka już nikogo nie dziwią. Coraz więcej rodziców decyduje się na przebicie uszu takim maluchom. Warto mieć świadomość, że wybór kolczyków dla dziewczynki nie może być przypadkowy. Przede wszystkim należy wybrać wysokiej jakości biżuterię, najlepiej wykonaną ze złota. To niezwykle istotne, ponieważ kolczyki mają bezpośredni kontakt z raną, która powstaje podczas przebicia uszu. Noszenie złotych kolczyków minimalizuje ryzyko pojawienia się zakażenia. Ponadto, zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii u dziecka.

Nie bez znaczenia jest również rozmiar biżuterii. Wybieraj subtelne, małe kolczyki, które nie powodują dyskomfortu ani w dzień, ani podczas snu. Dzięki temu nie ma konieczności zdejmowania ich na noc. Unikaj modeli wiszących i bogato zdobionych, ponieważ takie ozdoby mogą się zahaczyć podczas ubierania się czy zabawy, powodując zranienie oraz ból. Pod uwagę weź również rodzaj zapięcia kolczyków, który wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale i komfort noszenia biżuterii.

 

Rodzaje zapięć kolczyków

 

Wybierając złote kolczyki dla dziewczynki, zwróć uwagę nie tylko na wygląd oraz materiał, z którego je wykonano, ale również rodzaj zapięcia, które odpowiada przede wszystkim za komfort ich noszenia. Najpopularniejsze rodzaje zapięć to:

 

• sztyfty - potocznie nazywane również wkrętkami, są jednym z najpopularniejszych rodzajów zapięć. Wykorzystuje się je przede wszystkim w salonach kosmetycznych do przebijania uszu przy użyciu tzw. pistoletu, a także do malutkich kolczyków,

 

• bigiel otwarty - stosuje się go w kolczykach wiszących. Zapięcie posiada krzywy kawałek metalu, który wkłada się przez dziurkę do ucha. Niestety łatwo je zgubić, chyba że zastosuje się sylikonową końcówkę. Kolczyki z tym rodzajem zapięcia trzeba zdejmować na noc, ponieważ można się nimi zranić,

 

• bigiel angielski – w przeciwieństwie do bigla otwartego, zapięcie angielskie przekłada się przez dziurkę w uchu, a następnie za pomocą specjalnego haczyka z mechanicznym zatrzaskiem, kolczyk się zamyka. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko zgubienia biżuterii.

 

• klips - to połączenie zapięcia znanego z tradycyjnego klipsa ze sztyftem i biglem. Do ucha należy włożyć kołeczek i zamknąć za pomocą klapki, charakterystycznej dla klipsa.

 

Kolczyki dla dziecka – jaki rodzaj zapięcia wybrać?

 

Najlepszym rodzajem zapięcia kolczyków dla dziecka jest sztyft. Przede wszystkim jest on bardzo wygodny i bezpieczny. Ryzyko zahaczenia o ubranie jest minimalne, a próba wyciągnięcia niemożliwa. Z kolei starsze dziewczynki z powodzeniem mogą sięgnąć po nieco większe modele z zapięciem typu bigiel angielski. Unikaj wybierania bigla otwartego, ponieważ może zdarzyć się, że dziecko nie zauważy, że kolczyk wypadł i go zgubi. A to wywoła niepotrzebną frustrację. Pamiętaj tylko o tym, aby kolczyki z zapięciem bigiel zawsze zdejmować przed snem!

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć