Warszawa

Jak ubezpieczyć hulajnogę elektryczną dziecka?

Jak ubezpieczyć hulajnogę elektryczną dziecka?

Hulajnoga elektryczna to znacznie więcej niż zwykła zabawka dla dzieci. Z czasem stała się praktycznym i zrównoważonym środkiem transportu do poruszania się po mieście. Jeśli Twoje dziecko dostało taki sprzęt na komunię, urodziny, gwiazdkę lub z innej okazji i zamierza dojeżdżać nim do szkoły, na zajęcia sportowe lub spotkania z przyjaciółmi, musisz pamiętać o jej ubezpieczeniu. Bezpieczeństwo pod każdym względem jest przecież najważniejsze.

 

Dlaczego hulajnogi elektryczne mają coraz więcej zwolenników?

 

Hulajnoga elektryczna dla dziecka to środek transportu o wielu zaletach. Przede wszystkim jest łatwy w prowadzeniu i nie zanieczyszcza powietrza. Daje dziecku swobodę szybszego przemieszczania się z miejsca na miejsce. Pozwala zaoszczędzić czas rodziców, którzy w innym przypadku muszą dowozić swoją pociechę np. do szkoły.

 

Chociaż wydaje się, że najwięcej czasu zabiera wybór idealnej hulajnogi elektrycznej, to jednak często zapominany jest fakt dobrania odpowiedniego ubezpieczenia takiego sprzętu. A o to warto zadbać, zwłaszcza gdy Twoje dziecko ma samodzielnie poruszać się takim środkiem transportu.

 

Od czego można ubezpieczyć hulajnogę elektryczną?

 

Podczas przygody z jazdą na hulajnodze dość łatwo o wypadek. Dlatego na taką ewentualność warto wykupić jedną z dwóch form ubezpieczenia:

 

  • OC w życiu prywatnym wykupione jako osobny produkt;
  • polisę dla użytkowników urządzeń transportu osobistego (UTO), które zazwyczaj dostępne jest jako ubezpieczenie OC w życiu prywatnym i NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków, które chroni życie i zdrowie użytkownika pojazdu).

 

Ubezpieczenie hulajnogi może też objąć jej ochronę od kradzieży i zdarzeń losowych w ramach polisy mieszkaniowej. Jeżeli masz wykupione ubezpieczenie nieruchomości, zapytaj firmę ubezpieczeniową o specjalne dodatki.

 

Co gwarantuje ubezpieczanie OC w życiu prywatnym w ramach polisy UTO?

 

Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej w ramach osobnej polisy UTO dla OC w życiu prywatnym, zyskasz pewność, że ochrona obejmie nie tylko ewentualne szkody rzeczowe, ale i osobowe wyrządzone innym osobom. Na przykład, gdy Twoje dziecko nieumyślnie wjedzie w samochód sąsiada, albo w przechodnia podczas pokonywania drogi do szkoły, pakiet OC w życiu prywatnym w ramach polisy UTO zabezpieczy Cię przed finansowymi skutkami tych szkód. Po prostu ubezpieczyciel pokryje koszty roszczeń finansowych poszkodowanego.

 

Czy warto ubezpieczyć hulajnogę przed kradzieżą?

 

Niestety, ale pozostawiona bez opiekuna i niezabezpieczona hulajnoga elektryczna jest łakomym kąskiem dla złodzieja. A jak wiadomo, dzieci mają różne pomysły i często nie dbają o powierzone im przedmioty. Dlatego warto ubezpieczyć taki sprzęt także od kradzieży.

 

Na rynku nie ma odrębnych polis od takiego zdarzenia, ale możesz chronić ten środek transportu w ramach rozszerzenia ubezpieczenia mieszkania. Będzie wówczas chroniony wraz z innymi cennymi przedmiotami, które stanowią wyposażenie Twojej nieruchomości.

 

Co więcej, możesz zapytać ubezpieczyciela o dodatkową ochronę w ramach polisy mieszkaniowej nie tylko na wypadek kradzieży hulajnogi, ale również w przypadku zalania lub pożaru pomieszczenia, w którym będzie przechowywana. 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)