Warszawa

Wakacyjne zabawy z dziećmi - 10 sposobów na zabicie nudy

Wakacyjne zabawy z dziećmi - 10 sposobów na zabicie nudy

Lato za pasem i zanim się obejrzymy, zrobi się ciepło. Dni stają się coraz dłuższe, więc nasze maluchy będą mieć jeszcze więcej czasu na zabawę i jeszcze więcej energii do spożytkowania. Dziś mamy dla Was garść pomysłów na wakacyjne zabawy z dziećmi i dla dzieci.

 

W tym roku z pewnością będziemy nieco ostrożniejsi i uważniejsi w korzystaniu z letniej pogody. Dlatego warto postawić na takie zabawy, które zapewnią naszym dzieciom ciekawą i kreatywną rozrywkę także w domu.

 

Mały ogród – zabawa na świeżym powietrzu i w domu

 

Jeżeli macie dzieci mniej więcej w wieku przedszkolnym, to świetnie zdajecie sobie sprawę z tego, że wszystko je interesuje, a każda odpowiedź rodzi jeszcze więcej pytań. Taki maluch chętnie wcieli się choćby w ogrodnika.

Na rynku jest wiele zestawów ogrodniczych dla dzieci. Jednak naszą uwagę przykuł ten od Mega Creative. Dzięki niemu dziecko może stworzyć swój miniogródek nawet w domu. Przedszkolak nauczy się dbać o zieleń, a specjalna forma ogródka-domku dla lalek zachęci dziecko do dodatkowej zabawy.

 

Klocki – kreatywność i rozwój wyobraźni przestrzennej

 

Klocki są zawsze świetnym rozwiązaniem, bo zabawa nimi rozwija wyobraźnię przestrzenną. Jeżeli szukamy klocków odpowiednich dla maluchów, to sięgajmy po te w większym rozmiarze, stworzone z myślą o mniejszych i mniej wprawnych rączkach.

 

Ciekawą propozycją są Klocki - Zwierzaki od Carotina Baby, w których oprócz tradycyjnych elementów znajdziemy zwierzaki, więc maluchy będą mogły nie tylko budować, ale też np. dopasować zwierzęce dzieci do ich zwierzęcych rodziców.

Maluchy na pewno ucieszą się z klocków, które będą mogły zapakować do plecaka ze swoim ulubionym bohaterem z kreskówki, np. Bingiem. Taki zestaw można spakować i zabrać w podróż lub do zabawy na świeżym powietrzu.

Skoro już jesteśmy przy klockach, to nie możemy pominąć Lego. Ten klockowy gigant w swojej ofercie ma nie tylko klasyczne klocki, ale też takie, jak Lego Classic. Kreatywna walizka albo takie, z których można zbudować kolorowy stojak na biżuterię.

 

Kolorowanki nie tylko do kolorowania

 

Większość dzieci uwielbia spędzać czas rysując. To świetny trening dla małych rączek i paluszków. Jednak jeżeli maluch niechętnie sięga po kredki, to warto podsunąć mu kolorowankę z naklejkami nawiązującą do jego ulubionej bajki lub książki, np. Kici Koci, zwłaszcza gdy podczas kolorowania można dodatkowo przemycić elementy nauki czytania.

 

Planszówki angażują dzieci i rodziców

 

Nie zapominajmy o planszówkach. Na rynku jest mnóstwo ciekawych gier, które zachęcają maluchy i dorosłych do wspólnej zabawy. Co więcej, w planszówki można grać nie tylko w domu. To świetny sposób na zabawę na świeżym powietrzu np. podczas letniego pikniku.

Gdy wybieramy gry dla maluchów, warto sięgać po te, które poza samą rozrywką także uczą np.: liczenia lub rozpoznawania kolorów. Z kolei przedszkolaki chętnie zaangażują się w grę związana z jakąś konkretną historią np. bajką o Kopciuszku.

 

Bezpiecznie i kolorowo

 

Z letniej pogody trzeba korzystać przede wszystkim bezpiecznie. Nawet w przydomowym baseniku przyda się koło do pływania. Dziecku na pewno spodoba się te kolorowe, w kształcie zwierzaka.

Na koniec pozostaje nam życzyć bezpiecznych i fajnych letnich zabaw :)

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć