Lublin

Sezon na lodowiska. Gdzie na łyżwy w Lublinie?

Sezon na lodowiska. Gdzie na łyżwy w Lublinie?

Lublinianie nie mogą poszczycić się taką ilością lodowisk jak Warszawa czy Poznań, co nie oznacza, że wielbiciele ślizgania nudzą się w domu. Gdzie pojeździmy w Lublinie?

 


Icemania

 

Organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca" w Lublinie

 

Cieszące się ogromnym zainteresowaniem lodowisko zlokalizowane przy alejach Zygmuntowskich 4 (wejście od ul. Lubelskiego Lipca ‘80) może pomieścić aż 300 osób. W ciągu sezonu obiekt odwiedza nawet 100 tysięcy wielbicieli łyżwiarstwa. Odbywają się na nim również ważne wydarzenia sportowe

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób stawiających pierwsze kroki na łyżwach, wyznaczono w harmonogramie lodowiska tercje przeznaczone dla początkujących oraz rodzin z dziećmi. Od poniedziałku do piątku jazda dla początkujących odbywa się w godzinach 15.30-16.45 a w weekendy w godzinach 11.00-12.45.

 

 

Źródło: www.mosir.lublin.pl

 

60-minutowy bilet wstępu kosztuje 10 zł (ulgowy 9 zł), z kolei bilet rodzinny (dziecko plus osoba dorosła) to 12 zł. W  weekendy, święta i ferie (po 15:30) jest nieco drożej, bo odpowiednio 12 zł i 16 zł. Przy obiekcie działa wypożyczalnia łyżew. Za nie zapłacimy 7 zł, za kask 3 zł.

 

 

Źródło: www.mosir.lublin.pl

 

Ogromne zainteresowanie skutkuje niestety kolejkami. Bilety gwarantujące wejście na obiekt można kupić w serwisie Bilety24.pl.

 

 

fot. www.facebook.com/Icemania

 

 

Biały Orlik

 

Organizator: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie

 

Nieodpłatne lodowisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie zlokalizowane przy ulicy Radzyńskiej 5. Obiekt czynny jest codziennie. Od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00-19:00 (w godzinach od 9.00 do 16.00 obiekt zarezerwowany jest dla dzieci i młodzieży szkolnej w grupach zorganizowanych będących pod nadzorem nauczyciela) oraz w weekendy od 9:00 do 14:00 oraz od 15:00 do 20:00. Łącznie na lodowisku może znajdować się 30 osób. Korzystanie z lodowiska odbywa się w seansach 45 minutowych.

 

Przy lodowisku działa bezpłatna wypożyczalnia łyżew. Sprzęt można wypożyczyć za okazaniem ważnego dokumentu tożsamości.

 

Jeśli znacie inne (szczególnie bezpłatne) obiekty, napiszcie nam o tym: biuro.lublin@czasdzieci.pl

 


 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć