Lublin

Najbliższy weekend w Lublinie - zestawienie najciekawszych wydarzeń (23-24 lipca)

Najbliższy weekend w Lublinie - zestawienie najciekawszych wydarzeń (23-24 lipca)

Planując, jak spędzić weekend w Lublinie, możecie wykorzystać nasze zestawienie najciekawszych wydarzeń. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Możecie m.in. wziąć udział w niezwykłych warsztatach i pokazach sportowych, wybrać się na zaskakujące wystawy czy zobaczyć, jak wyglądało dawniej wiejskie życie.

 

Sobota, 23 lipca

 

Akwarelki na Moście Kultury – zajęcia plastyczne dla dzieci. Warsztaty „Nasze miasto na moście”  dotyczyć będą murali. Sięgając do kilku technik plastycznych oraz w wyniku twórczego miksowania emocji, myśli i energii uczestników, organizatorzy zamierzają stworzyć oryginalne dzieła artystyczne. Początek: godz. 11:00. Wydarzenie bezpłatne. Obowiązują zapisy.

 

Finisaż wystawy dla dzieci „Na opak” w Galerii Labirynt – dzieci będą miały okazję wziąć udział w wielu warsztatach przygotowanych specjalnie w związku z zakończeniem wystawy. Zajęcia przygotowane są dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz od 6 do 12 lat. Dzieciaki będą mogły m.in. sprawdzić możliwości plastyczne gąbki i stworzyć z niej barwne obrazy, poszukać skarbów na placu wokół Galerii Labirynt, stworzyć niezwykłą instalację dźwiękowo-kinetyczną czy poeksperymentować z transduktorami. Początek: godz. 12:00. Wydarzenie bezpłatne. Obowiązują zapisy.

 

Warsztaty Sztukmistrzów na Centralnym Placu Zabaw – zajęcia i animacje prowadzone przez doświadczonych instruktorów – cyrkowców z Fundacji Sztukmistrze. Będzie można wziąć udział w warsztatach hula-hop, diabolo, żonglerki, ekwilibrystyki i innych. Początek: godz. 16:00. Wydarzenie bezpłatne.

 

Warsztaty Slackline na Centralnym Placu Zabaw – w ramach projektu będzie można poznać podstawy poszczególnych dyscyplin, w bezpiecznych warunkach i pod okiem doświadczonych instruktorów i animatorów. Początek: godz. 15:00. Wydarzenie bezpłatne.

 

Indywidualne zwiedzanie sali widowiskowej oraz wystawy archeologicznej eksponowanej we foyer Teatru Starego – przerwa wakacyjna nie znaczy, że Teatr Stary zamyka swoje drzwi przed widzami. Wystawie towarzyszy projekcja filmu „Teatr Stary. Nieznana historia”. Można będzie posłuchać także nagrań audio z informacją o prezentowanych obiektach. Początek: godz. 10:00. Wydarzenie bezpłatne.

 

Niedziela, 24 lipca

 

Akwarelki na Moście Kultury – warsztaty taneczne dla dzieci. Zajęcia mają formę zabaw ruchowych z wykorzystaniem muzyki oraz różnorodnych rekwizytów, oddziałujących na wyobraźnię, emocje i pobudzających aktywność twórczą poprzez ekspresję ruchową. Łączą się również z działaniami plastycznymi. Początek: godz. 11:00. Wydarzenie bezpłatne. Obowiązują zapisy.

 

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej – tradycyjne pokazy koszenia zboża kosą i kosiarką konną, robienia powróseł, odpoczynku i posiłku żniwiarzy oraz wypieku podpłomyków. Początek: godz. 11:00.

 

Warsztaty lalkarskie w Muzeum Wsi Lubelskiej – wydarzenie towarzyszące żniwowaniu. Na polowych zajęciach będzie można wykonać samodzielnie szmacianą lalkę i ubrać ją w ludowe tkaniny. Początek: godz. 11:00.

 

Wystawa „Na opak” w Galerii Labirynt – w godz. 12:00–19:00 na maluchy czeka świat „Na opak” w postaci edukacyjnej wystawy sztuki współczesnej. Co ciekawe, dzieci mogą korzystać ze wszystkich zmysłów w czasie zwiedzania. Będzie to już ostatni dzień, w którym można zobaczyć wystawę. Wydarzenie bezpłatne.

 

„Jak to się dawniej robiło” w Muzeum Wsi Lubelskiej – cykl pokazów dawnych zawodów, umiejętności, rękodzieła ludowego oraz form zabawowych. Początek: godz. 12:00.

 

Warsztaty Sztukmistrzów na Centralnym Placu Zabaw – początek: godz. 16:00. Wydarzenie bezpłatne.

 

Weekendowe zwiedzanie foyer teatralnego z wystawą archeologiczną oraz sali widowiskowej Teatru Starego. Początek: godz. 10:00. Wydarzenie bezpłatne.

 

Życzymy udanego weekendu!

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć