Lublin

TOP 5 miejsc w Lublinie i okolicy, gdzie wypoczniecie nad wodą

TOP 5 miejsc w Lublinie i okolicy, gdzie wypoczniecie nad wodą

Jak to w lecie, cieszymy się słoneczną, a wręcz upalną pogodą. Dla tych, którzy chcieliby trochę odpocząć od upałów, proponujemy wypoczynek nad wodą. Nic nie działa tak kojąco, jak zanurzenie się w chłodnej wodzie. Przyniesie ona upragnioną ochłodę tym, którzy nie najlepiej znoszą wysokie temperatury.

 

1. Zalew Zemborzycki

 

Jednym z miejsc najlepiej nadających się na wypoczynek w Lublinie jest Zalew Zemborzycki, położony w południowo-wschodniej części miasta. Czysta woda, ładna pogoda, zielona okolica – nic więcej nie jest potrzebne do szczęścia (może z wyjątkiem czasu, ale tego w wakacje zazwyczaj mamy więcej). Odpoczywając nad Zalewem Zemborzyckim, nie powinno zabraknąć żadnych z tych kryteriów. W czasie przerwy między opalaniem się nad wodą a kąpielą, możemy wybrać się na spacer po lesie lub urządzić sobie piknik na trawie. Okolica sprzyja również bardziej aktywnemu wypoczynkowi. Miłośnicy sportów wodnych i adrenaliny mogą skorzystać z wyciągu nart wodnych czy parku linowego znajdującego się niedaleko Zalewu.

 

2. Jezioro Łukcze

 

Atrakcyjnym miejscem pod względem rekreacyjnym jest także Jezioro Łukcze położone 40 km od Lublina. Jedną z jego największych zalet jest plaża. Spacer po piasku to nie lada gratka, nie wspominając o wszystkich możliwościach architektonicznych – budowa zamków z  piasku może pochłonąć nas na wiele godzin. W okolicy jeziora znajduje się pole namiotowe i kempingowe, więc z wszystkich atrakcji można korzystać przez tak długo, jak tylko zapragniemy (albo pozwoli nam na to urlop). W czasie dnia możemy wypożyczyć skuter albo rower wodny i udać się na podbój jeziora, a wieczorem odpocząć przy ognisku bądź grillu.

 

 

3. Jezioro Krasne

 

Jezioro Krasne, znajdujące się 45 km od Lublina, jest prawdziwym rajem dla wędkarzy. Cisza i spokój tam panujące zapewniają idealne warunki do łowienia ryb. W jeziorze można złowić m.in. szczupaki, karpie, okonie, karasie, sielawy, ukleje. Można tam wspaniale wypocząć także ciesząc się z uroków piaszczystej plaży i czystej wody. Dodatkowo atrakcją są liczne szlaki turystyczne i trasy rowerowe. Warto wybrać się na krótką wycieczkę i poznać okoliczną dziką przyrodę. Można natknąć się tam na rożne gatunki ptaków wodnych, na przykład perkozy.

 

4. Jezioro Zagłębocze

 

Ze względu na niezwykle czystą wodę atrakcyjnym miejscem jest jezioro Zagłębocze położone 50 km od Lublina. Samo pływanie w tym jeziorze gwarantuje nam rozrywkę, o której łatwo nie zapomnimy. Las otaczający jezioro zapewnia odskocznię od codziennego miejskiego gwaru. Każdemu przyda się chwila tylko dla siebie, a spacer po zacienionych, leśnych ścieżkach wydaje się idealnym sposobem na relaks. 

 

5. Jezioro Białe

 

Jezioro Białe jest jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych na Lubelszczyźnie. Warto je odwiedzić, pomimo dość sporej odległości od Lublina wynoszącej 90 km. Piaszczyste plaże i twarde dno przyciągają dużą liczbę turystów, dlatego jezioro posiada sporo ośrodków wypoczynkowych, hoteli i pól namiotowych. Można tam znaleźć mnóstwo interesujących atrakcji – żeglowanie, nurkowanie, kajaki, rowery wodne i wiele innych wodnych wrażeń. Wszystko to czeka na śmiałych odkrywców.

 

Uczestnicząc w wodnych szaleństwach, pamiętajmy o bezpieczeństwie. Pływajmy w miejscach do tego przeznaczonych, pod opieką osób dorosłych. Kąpmy się na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć