Lublin

Wakacje w mieście - Lublin

Wakacje w mieście - Lublin

Myślicie, że spędzenie lata w mieście będzie nudne? Nic bardziej mylnego. Instytucje z Lublina przygotowały mnóstwo atrakcji, aby urozmaicić Wasz czas – letnie półkolonie, warsztaty, konkursy i zabawy to tylko część z nich.

 

Lato w mieście 2016

 

To już kolejny rok, kiedy liczne domy kultury w Lublinie organizują akcję „Lato w mieście”. DDK Bronowice zaprasza na aż IV turnusy, które odbędą się w trzech siedzibach instytucji. W wakacyjnej ofercie znajdują się m.in. wyjazdy do Magicznych Ogrodów, na Słoneczny Wrotków czy na Wiklinową Farmę.

 

Do akcji dołączyły się także DDK „Węglin” i DDK „Czuby Południowe”. Uczestnicy każdego z trzech turnusów będą mogli wziąć udział w interdyscyplinarnych warsztatach, które połączą ze sobą zajęcia integracyjne, manualne, teatralne i muzyczne.

 

Nie można również zapomnieć o „Lecie na Czechowie”, w czasie którego będzie można m.in. zobaczyć pokazy filmowe, wystawy i spektakle, wziąć udział w ciekawych wycieczkach czy Festiwalu Młodych Talentów.

 

To oczywiście nie wszystkie propozycje przygotowane przez domy kultury w Lublinie. Ciekawie spędzone wakacje zapewni też m.in. Dom Kultury „Łęgi”, Dom Kultury „Ruta”, Dom Kultury LSM czy MDK „Pod Akacją”.

 


Lato w Bibliotece

 

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała wakacyjną akcję „Lato w Bibliotece”. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w placówkach filialnych biblioteki na terenie miasta.

 

Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można brać udział w rożnych konkursach, turniejach gier planszowych, zajęciach plastycznych, warsztatach z rozwijania kreatywności czy tych wprowadzających w świat teatru, nie zabraknie także literatury.

 

W programie m.in.:

 • „Rozwijam się przez czytanie” – bajkoterapia,
 • „Kredowe inspiracje” – wspólne malowanie przed budynkiem biblioteki,
 • „Wirtualne podróże po świecie” – wędrówki po ciekawych zakątkach świata,
 • „Zuzia idzie do zoo. Egzotyczne zwierzęta w technice decoupage” – zajęcia plastyczne,
 • konkursy plastyczne po hasłem "Wyprawa myśliwska do Afryki dzikiej",
 • „Bystry umysł” – zagadki, rebusy i krzyżówki Jana Brzechwy,
 • „Na safari ze Stasiem i Nel” – zajęcia literacko-plastyczne. 

 

 

Lato w Muzeum Wsi Lubelskiej

 

Wakacyjne zajęcia edukacyjne „Hej lato!” odbywające w Muzeum Wsi lubelskiej oferują zabawne spotkania z historią i tradycją pośród malowniczych terenów skansenu.

 

W programie:

 • dawne gry i zabawy pastwiskowe,
 • prezentacja zabytkowych zabawek i pokaz wyrobu zabawek z drewna,
 • warsztat z wykonania wycinanki strzyżewickiej lub lalki motanki,
 • Szlakiem ginących zawodów,
 • muzealny placyk zabaw (25, 27 lipca).

 

 

To nie wszystkie atrakcje, które zapewnia Muzeum Wsi Lubelskiej w czasie wakacji. W każdą niedzielę w lipcu i sierpniu w godzinach 12:00-16:00 lub w trakcie wydarzeń muzealnych odbędą się pokazy dawnych zawodów, umiejętności, rękodzieła ludowego oraz form zabawowych. W ramach niedzielnego cyklu „Jak to się dawniej robiło” będzie można zobaczyć m.in. wprowadzenie do malowania ikon, pokaz prania ręcznego, wypiek podpłomyków, przędzenie na kołowrotku czy wyrób wieńca dożynkowego.

 

 

Bajkowe wakacje w Kinie Bajka

 

Jak najlepiej spędzić wakacje? Bajkowo! Kino Bajka proponuje tym starszym i tym młodszym „Bajkowe wakacje”. Na ekranie pojawią się filmy takie, jak: Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie, Angry Birds Film, 7 krasnoludków i Królewna Śnieżka. Nowe przygody, Alicja po drugiej stronie lustra, Gdzie jest Dory? czy Wojownicze żółwie ninja. Wyjście z cienia. Seanse rozpoczną się o godz. 10:30 i 13:00.

 

 

Centralny Plac Zabaw

 

Dobrym pomysłem będzie spędzenie wakacji aktywnie. Centralny Plac Zabaw będzie odpowiednim miejscem na wykorzystanie drzemiącej w nas energii. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w ponad 20 darmowych cyklach warsztatów. W Strefie Miejskich Sportów będzie można się zapoznać z różnymi dyscyplinami sportowymi takimi, jak Skateboarding, BMX, Fresstyle Football czy Parkour. Centralny Plac Zabaw to również strefa wielu konkursów, koncertów i pokazów.

 

 

Carnaval Sztukmistrzów

 

Spędzając wakacje w mieście, będziemy mieli okazję do uczestniczenia w Carnavale Sztukmistrzów. Nie można przegapić takiego wydarzenia! Odrobina magii przyda się w życiu każdego z nas. Dzieciom z pewnością spodobają się Otwarte Warsztaty Kuglarskie, podczas których będą mogły odkryć kilka kuglarskich sztuczek. Nie będzie ich można także odciągnąć od Klanzowego Miasteczka Zabaw Niezwykłych – w końcu czekają tam na nie bańki mydlane, pudełka wspinaczkowe, a nawet wyścigi ślimaków.

 

 

Jarmark Jagielloński

 

Już po raz dziesiąty uliczki Starego Miasta w Lublinie zapełnią się kolorowymi straganami, na których swoje wyroby zaprezentują artyści z Polski, Ukrainy, Białorusi, Słowacji i Litwy. Zarówno dorośli, jak i dzieci zostaną oczarowani towarzyszącą wydarzeniu muzyką folkową. Nie zabraknie także spektakli teatralnych, pokazów filmowych i ciekawych warsztatów. W tym roku Jarmark Jagielloński odbędzie się w dniach 12–14 sierpnia.

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć