Lublin

Najciekawsze zajęcia dla najnajmłodszych w Lublinie

Najciekawsze zajęcia dla najnajmłodszych w Lublinie

Czy Lublin jest przyjaznym miastem dla mam z małymi dziećmi? Sprawdzamy ofertę dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

 

Mała muzyka w Teatrze Starym

 

Dzieci w wieku od 0 do 3 lat koniecznie powinny wziąć udział w cyklu spotkań przygotowanych specjalnie dla najmłodszej widowni Teatru Starego „Mała muzyka”. Podczas zajęć dzieci aktywnie uczestniczą w koncercie, którego podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. To najmłodsi swoimi reakcjami wyznaczają temat „muzycznej rozmowy”, a muzycy-animatorzy postarają się sprostać dziecięcej wyobraźni muzycznej.

 

Maluchy powinny mieć kontakt z muzyką od najmłodszych lat. Muzyczny dialog to rozmowa językiem muzyki, z którym każdy człowiek przychodzi na świat. Jego celem jest sięganie do wrodzonej muzykalności człowieka oraz zdolności do spostrzegania dźwięków, umiejętności ich rozróżniania, rozpoznawania i zapamiętywania, dostrzegania w nich sensu, a także odczuwania emocji muzycznych.

 

 

Cykl „mamalucha” w DDK Czuby Południowe

 

Cykl „mamalucha” to cotygodniowe spotkania dla mam z małymi dziećmi, podczas których tworzona jest przestrzeń sprzyjająca wspólnej zabawie i budowaniu więzi pomiędzy rodzicem i jego pociechą. Na zajęciach można twórczo spędzić czas, wymienić się doświadczeniami z innymi mamami i poznać mnóstwo zabaw, które przydadzą się do zajęcia uwagi malucha.

 

Najbliższe spotkanie, mające miejsce 14 czerwca, dotyczyć będzie planowania wakacji. Na warsztacie „Matki pakują manatki” mamy dowiedzą się, który moment jest najlepszy, żeby zabrać malucha w daleką podróż oraz jak przeżyć lot z dzieckiem i nie zwariować. Rozmowa dotyczyć będzie także rodzinnego podróżowania w dalsze i bliższe zakątki świata, niezwykłych obyczajów, egzotycznych potraw oraz tego, jak dobrze zaplanować pierwsze wojaże malucha.

 

 

Lub-smyki w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie

 

„Lub-smyki” to koncerty dla niemowląt i małych dzieci do lat 4 promujące ideę, iż na kontakt z muzyką klasyczną nigdy nie jest za wcześnie. Na czas koncertów przestrzeń muzyczna jest specjalnie przystosowywana do potrzeb najmłodszych odbiorców sztuki. Podczas niedzielnych spotkań młodzi melomani mają możliwość słuchania muzyki wokalnej i instrumentalnej, a także aktywnego udziału w wykonywaniu muzyki poprzez grę na instrumentach czy wspólny śpiew.


12 czerwca najmłodsi słuchacze będą mogli posłuchać baśni muzycznej Sergiusza Prokofiewa „Piotruś i wilk”. Tytułowy Piotruś jest pretekstem do muzycznych popisów poszczególnych instrumentów, z których każdy wciela się w rolę jednego z bohaterów tej barwnej muzycznej opowieści. Za sprawą narratora objaśniającego ukryte w dźwiękach treści, dzieci dotkną prawd uniwersalnych: przyjaźni oraz ludzkiej dobroci, która stoi ponad wszystkim.


W ramach koncertu „Lub-smyki” zapraszamy dzieci do 4 lat na Scenę malucha.

 

 

Klubokawiarnia FIKA

 

Bawialnia klubokawiarni FIKA jest przystosowana do zabawy zarówno dla maluchów w wieku niemowlęcym, jak i tych starszych. Teatrzyk, dom dla lalek, tor z kolejką i samochodami to tylko niektóre z zabawek, które umilą czas dzieciom.


Klubokawiarnia organizuje także warsztaty dla najmłodszych. „Muzyczne FIKA-nki” to zajęcia muzyczne dla maluszków z ich rodzicami oparte o metody Edwina Gordona, Weroniki Sherborn oraz Marii i Alfreda Kniessów. Dzieci będą poznawać nowe melodie, rytmy, skale, a po ich przyswojeniu stworzą one swój indywidualny język muzyczny. Zajęcia pobudzą maluchów także do większej aktywności, dzięki twórczej gimnastyce rytmicznej stymulującej wszystkie mięśnie.


Dla dzieci do 1 roku życia klubokawiarnia prowadzi również umuzykalniające zajęcia gordonowskie „Muzyka dla malucha”, które mają zapewnić dziecku jak najlepsze warunki do rozwijania jego muzycznych zdolności i aktywne towarzyszyć w przechodzeniu przez kolejne etapy rozumienia muzyki, aż do osiągnięcia szkolnej gotowości muzycznej.

 

 

DDK Bronowice

 

Dom Kultury „Bronowice” dla swoich najmłodszych odbiorców przygotował „Akademię Malucha”. W cotygodniowych zajęciach mogą brać udział dzieci od 1 roku życia wraz z opiekunem. Podczas warsztatów realizowane są rozmaite zabawy integracyjne. Celem spotkań są wspólne poznawanie, doświadczanie, śpiewanie i uśmiechanie się.


Maluchom na pewno spodobają się także „Bajkowe Opowieści”, które w piątkowe wieczory gromadzą małych miłośników literatury dziecięcej i kinematografii. Najbliższe spotkanie zatytułowane „Guzikowym okiem” odbędzie się 10 czerwca i rozpocznie się od poznania bohaterów pierwszej polskiej dobranocki. Podczas słuchania opowieści najlepiej mieć ze sobą piżamkę, kocyk i poduszkę.

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie

 

Filia nr 38 MBP organizuje „Szeptanki”, czyli cykliczne spotkania dla mam z małymi dziećmi. Podczas zajęć poruszane są tematy, które mogą zainteresować rodziców. Można na nich znaleźć porady, jak poradzić sobie z buntem dwulatka, poznać tajniki opieki nad dzieckiem czy odkryć zalety posiadania zwierząt domowych.


Filia nr 35 MBP prowadzi cykliczne spotkania dla najmłodszych. „Bajkowe poranki dla matek z małymi dziećmi” na pewno spodobają się maluchom. Filia jest także miejscem, gdzie odbywają się umuzykalniające zajęcia gordonowskie „Muzyka dla malucha”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 0 do 18 miesięcy lub do 3 lat, jeśli wcześniej uczestniczyły w tych spotkaniach.


Filia nr 30 MBP zaprasza dzieci i ich opiekunów na wspólne czytanie bajek, baśni i opowiastek. W planach jest również wspólne rysowanie i ciasteczkowanie.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć