Lublin

Majówka w mieście

Majówka w mieście

Co będzie działo się w Lublinie w długi majowy weekend? Jak zaplanować nadchodzące dni? Przedstawiamy wybrane wydarzenia. fot. ck.lublin.pl

 

Imieniny ulicy 1 Maja (niedziela – 1 maja)

 

Punkt Kultury zaprasza na wspólne świętowanie przy ul. 1 Maja 35. Lokalni animatorzy i kuglarze przygotowują dla mieszkańców popołudnie pełne wrażeń, a Fundacja Sztukmistrze -  szalone, prawdziwie ogniste uliczne widowisko. Start: godzina 16:00. Wstęp wolny.

 

Majówka nad Bystrzycą (poniedziałek – 2 maja)

 

Punkt Kultury zaprasza na piknik w rodzinnej atmosferze. W programie: animacje dla dzieci, zawody z nagrodami dla całych rodzin, warsztaty i popisy kuglarskie, pokazy breakdance i muzyczne przygotowane przez dzieci z Punktu Kultury oraz słuchowisko „Z głową w chmurach” Teatru Delikates. Start: godz. 15:00. Wstęp wolny. Miejsce: ul. Bronowicka.

 

Sezon Lublin 2016

 

Jest z czego wybierać – można wziąć udział w grach miejskich, konkursach bądź quizach, poznać lubelskie legendy, spacerować po mieście i przy okazji wysłuchać ciekawie opowiedzianej historii Lublina. Wśród tylu atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Dzień Patriotyczny (wtorek – 3 maja)

 

Na terenach zielonych przy Pracowniach Kultury Maki zaprezentuje się Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień 39”! Będzie można zobaczyć umundurowanie i wyposażenie żołnierzy Wojska Polskiego w 1939 roku, a także prototyp polskiego samochodu terenowego PZInż 303, najcięższy karabin maszynowy wz. 38 FK A oraz ręczny karabin maszynowy Browning wz. 28! Atrakcją dla dzieciaków z pewnością będzie możliwość przejechania się wspomnianym pojazdem. Początek: godzina 14:00. Wstęp wolny.


Wystawa Na opak w Galerii Labirynt (niedziela – 1 maja)

 

Przygotowana specjalnie dla najmłodszych widzów ekspozycja zmieni przestrzeń galerii nie do poznania. Inaczej niż zwykle będzie wyglądać nie tylko sama sala wystawiennicza, na opak będą także zasady zwiedzania – dzieci poznają dzieła wszystkimi zmysłami, także poprzez dotyk, który zazwyczaj w muzeach czy galeriach nie jest używany jako narzędzie doświadczania sztuki. Na opak to kolejna próba wyjścia naprzeciw potrzebom młodych widzów Galerii Labirynt. Na wystawie prezentują swoje prace:  Basia Bańda, Natalia Bażowska, Alicja Bielawska, Olaf Brzeski, Miłosz Flis, Yaroslav Futymskyi, Florentyna Nastaj, Anna Panek, Krzysztof Topolski. Wystawa czynna do 17.07.2016 – w weekend majowy wystawę można obejrzeć 1 maja w godzinach od 12.00 do 19.00. Wstęp wolny.

 

Okolice:

 

Zamojska Majówka 2016 (sobota 30 kwietnia - wtorek - 3 maja)

 

W programie między innymi koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” , Zespołu Tańca Nowoczesnego „Raptis” z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu i Zespołu Tańca Współczesnego „Arabeska” z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.

 

Miejska Majówka we Włodawie (sobota - 30 kwietnia – wtorek – 3 maja)

 

W programie rodzinne zawody sportowe, quizy z nagrodami, turniej piłkarski i inne.

 

Majówka Roztoczańska w Krasnobrodzie (niedziela – 1 maja – wtorek 3 maja)

 

W programie między innymi rodzinny rajd rowerowy oraz gry, zabawy, konkursy dla dzieci.

 

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa – otwarcie sezonu (niedziela – 1 maja)
 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć