Lublin

Aktywna majówka w Lublinie i okolicach

Aktywna majówka w Lublinie i okolicach

Majówka to doskonały czas, aby spakować plecak i wybrać się na rowerową wycieczkę. Nie musi to być długa trasa – szlak wzdłuż Bystrzycy i po lasach powinien przypaść do gustu każdemu rowerzyście. Ze starszymi dziećmi można wybrać się na bardziej wymagającą wycieczkę – szlak od Lublina przez Nałęczów do Kazimierza Dolnego z pewnością będzie bardziej męczący, ale też zapewni podróżującym bardziej malownicze widoki. Innym ciekawym pomysłem jest wędrówka szlakiem miejskim bądź turystycznym. Lublin daje swoim mieszkańcom oraz turystom wiele możliwości. Zależnie od zainteresowań można przemierzyć Szlak Wielokulturowy, Szlak Zabytków Architektury, Szlak Znanych Lublinian, Jagielloński Szlak Unii Lubelskiej czy Szlak Pamięci Żydów Lubelskich. Ciekawie zapowiadają się także szlaki turystyczne takie, jak Szlak Doliny Ciemięgi i Szlak Lasów Podlubelskich. Ciężko wyobrazić sobie majówkę bez pikniku, więc piesze lub rowerowe wyprawy najlepiej zakończyć właśnie w taki sposób.

 

Dla osób, które chcą spędzić majówkę aktywnie, dobrym rozwiązaniem będzie wyprawa kajakowa. Podczas spływu Bystrzycą  można podziwiać piękny krajobraz miasta i jego roślinność. Istnieje także duża szansa, że napotka się na swojej drodze jakieś zwierzęta, być może ptactwo wodne skryte pośród trzcin. Udział w rodzinnym spływie kajakowym połączonym z piknikiem będzie wspaniałą okazją do spędzenia czasu z bliskimi i wspólnej zabawy. Taka przygoda pozostanie w pamięci na długo.


Długi weekend daje także możliwość wyjazdu poza miasto i zwiedzenia intrygujących miejsc. Warto odwiedzić Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Można tam zobaczyć przepiękny pałac, kaplicę wzorowaną na wersalskiej, Galerię Socrealizmu oraz inne wystawy, a także pospacerować po dziedzińcu i parku. Podobne atrakcje czekają na osoby, które udadzą się do Lubartowa i Puław. W pierwszym mieście można odwiedzić Pałac Sanguszków – przebudowany z zamku na barokową rezydencję. W Puławach zaś można zobaczyć Pałac Czartoryskich.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć