Lublin

Pyza na polskich dróżkach - recenzja spektaklu w Teatrze Andersena w Lublinie

Pyza na polskich dróżkach - recenzja spektaklu w Teatrze Andersena w Lublinie

Teatr to magiczna kraina nie tylko dla najmłodszych. Kiedy zacząć go odkrywać i jaki spektakl wybrać na początek?  Mój synek ma trzy latka i już „kocha przedstawienia”, ale nie ukrywam, że miałam problem od czego zacząć. „Pyza na polskich dróżkach” w reżyserii Daniela Arbaczewskiego  to propozycja Teatru im. J. H. Andersena w Lublinie skierowana właśnie do takich młodych widzów.


Dzieci nie siedzą na krzesełkach, lecz są zaproszone na scenę. Dzięki pluszowo - puchowej scenerii oraz mięciutkiej wykładzinie bez problemu przenosimy się w świat Pyzy.


W czasie spektaklu poznajemy tytułową Pyzę oraz różne zwierzątka. Za pomocą znanych piosenek i rymowanek dzieci zaczynają uczestniczyć w spektaklu - odpowiadają na pytania, śpiewają z aktorami. Mój synek był zachwycony, gdy podpowiadał, gdzie mieszkają ptaszki a gdzie rybki. Potem przez cały tydzień opowiadał, jak wieszał ptaszki na drzewie. Po spektaklu dzieci mogą swobodnie pochodzić po scenie, zrobić pamiątkowe zdjęcie z aktorami, dotknąć dekoracji. „Pyza na polskich drogach” to spektakl godny polecania właśnie dla najmłodszych, których chcemy rozkochać w Teatrze. 

 

Barbara Jusiak

 

Komentarze

Witaj Barbaro, Bardzo podoba mi sie Twoja recenzja, napisana very professional, mam ochote kliknąć lubie to!!! Czekamy na następne recenzje z Twojej strony. Życze Ci miłego dnia, cokolwiek to dla Ciebie znaczy! Buziaczki

dodany: 2014-02-06 14:19:05, przez: Człowiek Zapałka

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć