Warszawa

Recenzja książki:

Muchomora leśna czarodziejka

Muchomora leśna czarodziejka

Beata Ostrowicka
ALeksandra Krzanowska (Ilustr.)
od 5 do 9 lat
PATRONAT

Pora zaprzyjaźnić sie z Muchomorą

Czy świat nie byłby piękniejszy gdybyśmy nie tylko wszyscy z niego korzystali, ale i wspólnie się o niego troszczyli? Takie marzenia pojawia się w sercu Muchomory, leśnej czarodziejki, bohaterki książki, która widząc do czego doprowadza działalność człowieka: jego lekkomyślność i brak szacunku wobec przyrody, postanawia znaleźć rozwiązanie tego problemu.

 

Zanim jednak to się stanie, czytelnik wyruszając wraz z bohaterką na obchód terenu, może sam przekonać się o pięknie przyrody, jak i o skutkach jej niszczenia.

 

Muchomora ma ręce pełne roboty. Całe szczęście, że dzięki zaklęciom jest niewidzialna i niesłyszalna dla ludzi, a w pracy pomaga jej czarodziejska różdżka. Naprawianie zniszczeń wywołanych przez człowieka nie pozostaje bez wpływu na magiczną moc bohaterki. Wręcz przeciwnie. Magia Muchomory zużywając się na sprzątanie, nie wystarcza już na upiększanie i ubarwiania przyrody.

 

Na szczęście nasza Leśna Czarodziejka nie pozostaje sama z tym problemem. Nad światem natury czuwają również inni Opiekunowie i Opiekunki, którym troska o świat również leży na sercu. Czy uda im się znaleźć rozwiązanie dla tej sytuacji? Czy odpowiedzią będzie pokojowe działanie? A może trzeba będzie obudzić smoka, która latając nad wioskami przywróci porządek dając ludziom nauczkę? I co z tym wszystkim mają wspólnego dzieci?

 

“Muchomora leśna czarodziejka” to opowieść pokazująca czytelnikowi jak ważna jest troska o naturę wyrażana w drobnych, codziennych gestach. Każdy z nas jest odpowiedzialny za wygląd otaczającego nas świata i każdy z nas może zrobić coś, co sprawi, że będzie żyło się nam lepiej. Jeśli komuś brak pomysłów, niech przeczyta książkę, a potem porozgląda się uważnie. Muchomora, Opiekunka Pierwszej Kategorii oraz Mistrzyni Upiększania Przyrody z pewnością każdego może czegoś nauczyć. 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Inne recenzje

W labiryncie paragrafów Zieloboru  

Zielobór

Recenzje CzasDzieci.pl
W labiryncie paragrafów Zieloboru  
Pamiętam czasy swojej podstawówki, kiedy podczas przerwy międzylekcyjnej, razem z całą klasą szukaliśmy wspólnych zabaw by to 5 czy 10 minut odpoczynku od lekcji zostało jak najlepiej wykorzystane.... czytaj więcej »

Warto zobaczyć