Warszawa

Recenzja książki:

Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 1. Kropla wody

Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 1. Kropla wody

Tomasz Samojlik
od 3 do 6 lat
PATRONAT

O podróżach wody

Czy woda może “podróżować”? 

 

“Ależ oczywiście!”-  z pewnością mogłaby wykrzyknąć w odpowiedzi na to pytanie Polinka, młodsza siostra Pompika. Sama mogła się o tym przekonać, kiedy w pewien deszczowy dzień, ciesząc się z zabawy podczas ulewy, spostrzegła, że choć początkowo była cała mokra, po ustaniu deszczu - robi się powolutku sucha. Co więc stało się z całą wodą? Gdzie uciekła?

 

Polinka, w cudowny sposób, zadziwia się po dziecięcemu. Ta ciekawość i stawianie sobie pytań to swego rodzaju przewodnik w drodze do poznawania otaczającego świata. Polince w odkryciach towarzyszy Pompik, który również lubi takie przyrodnicze zagadki. 

 

Jak więc jest z tą podróżą wody? Rodzeństwo żubrów powolutku, krok po kroku, odkrywa ten sekret natury pokazując jak wspaniale skonstruowane są mechanizmy przyrody. 

 

Książka z pewnością zachęca do własnych poszukiwań, do uważności i ciekawości. I do radości - bo każdy z nas może być odkrywcą!

 

Polecamy

Inne recenzje

A Ty? O co zapytałbyś Świętego Mikołaja?

Jak poznałem Świętego Mikołaja

Recenzje CzasDzieci.pl
A Ty? O co zapytałbyś Świętego Mikołaja?
  W 1843 roku Charles Dickens napisał “Opowieść Wigilijną” - powieść ta, śmiało można powiedzieć, zapewniła mu nieśmiertelność. Ponadczasowy przekaz, atmosfera Świąt... czytaj więcej »

Warto zobaczyć