Warszawa

Recenzja książki:

Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy

Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy

Aleksandra Struska-Musiał
od 5 do 10 lat
PATRONAT
NOWOŚĆ

Zupa i zabawa - czyli wspaniałe wakacje dla wszystkich

Na ulicy Pazurkowej pojawiają się „dwa rodzaje” nowych lokatorów. Pierwsi to małe kotki, dzieci Ogryzka - nazywanego tak dopóki nie okazał się kotką. Drudzy to nowa rodzina - która od razu wzbudza zainteresowanie. Są wakacje- wszystkie dzieci bawią się razem i bardzo chcą, aby nowy kolega do nich dołączył. Niestety chłopczyk jest nieco inni niż pozostałe dzieci, a zabawa w domku na drzewie może okazać się dla niego niebezpieczna. Jak zareagują pozostali? Czy uda się im znaleźć rozwiązanie dogodne dla wszystkich?

 

Opowieści z ulicy Pazurkowej to opowieści o wspólnocie. Nic tam nie jest tylko dla jednej osoby, czy dla jednej rodziny. Wspólna jest zabawa w domku na drzewie, jedzenie obiadów (na przykład przepysznej zupy pomidorowej) przez dzieci oraz cotygodniowe spotkania mieszkańców.

 

Z kart tej historii płynie niezwykłe ciepło i tak potrzebne nam wszystkim przesłanie, że należy się wspierać i akceptować.

 

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Misja specjalna - Święta Bożego Narodzenia

Elf do zadań specjalnych

Recenzje CzasDzieci.pl
Misja specjalna - Święta Bożego Narodzenia
Święta Bożego Narodzenia stają w tym roku pod znakiem zapytania. Uratować może je tylko flota Świętego Mikołaja! Na szczęście do jego pomocników należy „Elf do zadań specjalnych”,... czytaj więcej »
Magiczna opowieść o akceptacji - nie tylko na Święta

Przyjazny Olbrzym

Recenzje CzasDzieci.pl
Magiczna opowieść o akceptacji - nie tylko na Święta
Przyjaciel – jedno słowo, które zawiera w sobie tysiące znaczeń. To osoba, na którą zawsze możemy liczyć, jest w pobliżu gdy jej potrzebujemy i nigdy nas nie odtrąci.   Sytuacja... czytaj więcej »

Warto zobaczyć