Warszawa

Ciepła i pachnąca niczym najlepsze bułeczki drożdżowe lub jagodzianki

Recenzja książki:

Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie

Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie

Justyna Bednarek
od 6 do 8 lat
PATRONAT

Ciepła i pachnąca niczym najlepsze bułeczki drożdżowe lub jagodzianki

Justyna Bednarek posiada niezwykły dar tworzenia opowieści, które trafiają wprost do serca młodych czytelników. Wiedzą o tym wszyscy, którzy kiedykolwiek czytali z małymi odbiorcami przygody szalonych skarpetek, a przekonają się o tym jeszcze dobitniej ci, którzy będą mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu autorskim - dzieci znają opowieści na pamięć i na wyrywki. Co jest zupełnie wyjątkowe, biorąc pod uwagę dochodzące nas zewsząd sygnały o spadku czytelnictwa.  

 

Na szczęście autorka nie zamknęła się tylko w skarpetkowym świecie i pracuje nad nowymi tekstami. Jedna z nich właśnie trafiła do naszych rąk i można powiedzieć, że jest ciepła i pachnąca niczym najlepsze bułeczki drożdżowe lub jagodzianki. Dzięki wydawnictwu Zielona Sowa możemy czytać opowieść „Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie”.  

 

 

Dlaczego o „Dobrym Miastku” piszemy jak o wypieku? Ponieważ ta (I) część, otwierająca cykl opowieści o zawodach, przedstawia pracę piekarza/cukiernika.  

 

Do miasteczka przeprowadza się rodzina z dwójką dzieci. Madzia i Krzyś szybko poznają pana Alfreda Pączka - który robi najlepsze bułeczki w Miastku. Poznają również pewną sąsiadkę, której nie wszystko się podoba, a raczej wiele rzeczy się nie podoba. Tymczasem w mieście rozpoczyna się konkurs burmistrza na najlepsze ciasto. Jak to oczywiście bywa losy wszystkich bohaterów: Madzi i Krzysia, piekarza i sąsiadki łączą się. Co z tego wyniknie? Oczywiście samo dobro. Bo jak pisaliśmy ta książka jest jak ciepłe drożdżówki - dobra na smutki, pokazująca, że z każdej sytuacji jest wyjście, kreująca pozytywny obraz świata.  

 

W czasach kiedy brak nam (dorosłym, a co za tym idzie często i dzieciom) cierpliwości, zrozumienia i otwartości na drugiego człowieka, opowieść Justyny Bednarek uczy właśnie takich prospołecznych postaw. To niezwykle cenne, bo uważność i ciepło jakie możemy przekazać drugiemu człowiekowi pięknie zaowocują i przyniosą niezwykłe owoce w przyszłości.  

 

Warto czytać takie ciepłe, kojące i zaszczepiające na przyszłość historie i warto czekać na ich kolejne części.  

 

 

 

Polecamy

Inne recenzje

Pyszna sprawa - 12 tom przygód bohaterów serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn"

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Niezłe ziółka. Tom 12

Recenzje CzasDzieci.pl
Pyszna sprawa - 12 tom przygód bohaterów serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn"
„Nigdy więcej nudy” – to motto powinno przyświecać każdemu czytelnikowi niezależnie od wieku! W końcu nic tak bardzo nie czyni dnia straconym jak właśnie owa nuda. Zatem, aby... czytaj więcej »

Warto zobaczyć