Warszawa

Recenzja książki:

Jak naśladujemy naturę?

Jak naśladujemy naturę?

Emmanuelle Walker (Ilustr.)
Séraphine Menu
od 6 do 10 lat
PATRONAT

Co łączy Leodnara da Vinci i sonary?

Wiele książek porusza ostatnio tematy związane ze środowiskiem naturalnym. Ta książka jest natomiast zupełnie inna. Opisuje przyrodę, jako źródło inspiracji. Na wielkoformatowych stronach z niewielką ilością tekstu w prostych słowach opisano zjawisko biomimetyki.

 

Choć jego mechanizmy były wykorzystywane przez ludzi od tysięcy lat - już starożytni na podstawie ruchów słońca opracowali zegar a Leonadro da Vinci podglądając ptaki skonstruował swoją pierwszą maszynę latającą, również sonary wykorzystują mechanizmy zaobserwowane u nietoperzy. To sam termin jest bardzo „świeży” - pierwsze opracowania naukowe na ten temat pojawiły się pod koniec XX wieku.

 

Dlaczego zatem warto sięgnąć po tę książkę? Ponieważ poza wieloma ciekawostkami, a jest w niej ich naprawdę sporo, znajdziemy w niej optymistyczną wizję przyszłości opartą na pięknie i potędze natury oraz mądrości człowieka. To piękna inspiracja do działania i współdziałania z przyrodą.

 

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Misja specjalna - Święta Bożego Narodzenia

Elf do zadań specjalnych

Recenzje CzasDzieci.pl
Misja specjalna - Święta Bożego Narodzenia
Święta Bożego Narodzenia stają w tym roku pod znakiem zapytania. Uratować może je tylko flota Świętego Mikołaja! Na szczęście do jego pomocników należy „Elf do zadań specjalnych”,... czytaj więcej »
Magiczna opowieść o akceptacji - nie tylko na Święta

Przyjazny Olbrzym

Recenzje CzasDzieci.pl
Magiczna opowieść o akceptacji - nie tylko na Święta
Przyjaciel – jedno słowo, które zawiera w sobie tysiące znaczeń. To osoba, na którą zawsze możemy liczyć, jest w pobliżu gdy jej potrzebujemy i nigdy nas nie odtrąci.   Sytuacja... czytaj więcej »

Warto zobaczyć