Warszawa

Recenzja książki:

Jak naśladujemy naturę?

Jak naśladujemy naturę?

Emmanuelle Walker (Ilustr.)
Séraphine Menu
od 6 do 10 lat
PATRONAT

Co łączy Leodnara da Vinci i sonary?

Wiele książek porusza ostatnio tematy związane ze środowiskiem naturalnym. Ta książka jest natomiast zupełnie inna. Opisuje przyrodę, jako źródło inspiracji. Na wielkoformatowych stronach z niewielką ilością tekstu w prostych słowach opisano zjawisko biomimetyki.

 

Choć jego mechanizmy były wykorzystywane przez ludzi od tysięcy lat - już starożytni na podstawie ruchów słońca opracowali zegar a Leonadro da Vinci podglądając ptaki skonstruował swoją pierwszą maszynę latającą, również sonary wykorzystują mechanizmy zaobserwowane u nietoperzy. To sam termin jest bardzo „świeży” - pierwsze opracowania naukowe na ten temat pojawiły się pod koniec XX wieku.

 

Dlaczego zatem warto sięgnąć po tę książkę? Ponieważ poza wieloma ciekawostkami, a jest w niej ich naprawdę sporo, znajdziemy w niej optymistyczną wizję przyszłości opartą na pięknie i potędze natury oraz mądrości człowieka. To piękna inspiracja do działania i współdziałania z przyrodą.

 

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Pyszna sprawa - 12 tom przygód bohaterów serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn"

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Niezłe ziółka. Tom 12

Recenzje CzasDzieci.pl
Pyszna sprawa - 12 tom przygód bohaterów serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn"
„Nigdy więcej nudy” – to motto powinno przyświecać każdemu czytelnikowi niezależnie od wieku! W końcu nic tak bardzo nie czyni dnia straconym jak właśnie owa nuda. Zatem, aby... czytaj więcej »

Warto zobaczyć