Warszawa

Recenzja książki:

Czwarta władza szóstej B

Czwarta władza szóstej B

Adam Studziński
Maksymilian Wiszniewski (Ilustr.)
od 9 do 12 lat
PATRONAT

Prawda jest najważniejsza (?)

Maminpulacja - to słowo klucz do tej opowieści. Przez kilkaset stron tej powieści dla dzieci (prawie młodzieży) poznajemy mechanizmy jakimi rządzi się czwarta władza. Chwytliwe hasła, domysły, niedopowiedzenia, łączenie faktów - nawet bardzo odległych - to wszystko czego uczy redaktor naczelny szkolnego portalu swoich kolegów. Czy działania te przynoszą skutek? Oczywiście, że tak. Portal budzi kontrowersje, zatem jest czytany. A przecież oto chodzi w napędzaniu oglądalności/klikalności. Jednak autorka nie pozostawia nas z taką wizją rzeczywistości. Pokazuje, że prawda zwycięża, a za konkretnym zachowaniem zawsze kryje się jakieś drugie dno. Adam Studziński rysuje optymistyczną, mimo wszystko wizję świata, w którym dobre serce zawsze zwycięża. To ważny przekaz - bardzo potrzebny dzisiejszemu młodemu odbiorcy.

 

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Misja specjalna - Święta Bożego Narodzenia

Elf do zadań specjalnych

Recenzje CzasDzieci.pl
Misja specjalna - Święta Bożego Narodzenia
Święta Bożego Narodzenia stają w tym roku pod znakiem zapytania. Uratować może je tylko flota Świętego Mikołaja! Na szczęście do jego pomocników należy „Elf do zadań specjalnych”,... czytaj więcej »
Magiczna opowieść o akceptacji - nie tylko na Święta

Przyjazny Olbrzym

Recenzje CzasDzieci.pl
Magiczna opowieść o akceptacji - nie tylko na Święta
Przyjaciel – jedno słowo, które zawiera w sobie tysiące znaczeń. To osoba, na którą zawsze możemy liczyć, jest w pobliżu gdy jej potrzebujemy i nigdy nas nie odtrąci.   Sytuacja... czytaj więcej »

Warto zobaczyć