Warszawa

Recenzja książki:

Bajka o Piosence i Nutkach

Bajka o Piosence i Nutkach

Lidia Bajkowska
od 5 do 10 lat
PATRONAT

Genialna książka o muzyce dla dzieci

Czy jest bardziej przystępny sposób na przekazanie dzieciom wiedzy niż bajka? Chyba nie.. Dlatego pomysł na stworzenie bajki, w której zawarte są wszystkie podstawowe zasady muzyki uważam za genialny.


Bajkę o Piosence i Nutkach znam nie od dziś, ale kiedy wróciłam do niej razem z córką odkryłam ją na nowo. Zdałam sobie sprawę z tego jak wiele pojęć z dziedziny muzyki ukrytych zostało w jednej historii o dziewczynce – Piosence. Piosenka chciała nauczyć się grać na fortepianie. Wspólnie z dziećmi podróżuje po Królestwie Muzyki. Pobyt w Królestwie Muzyki: spacer po muzycznym lesie, wizyta w Symfonii czy spotkanie z Profesorami Wiolinem i Basem pozwalają mimochodem poznać Piosence i dzieciom wydawałoby się trudne pojęcia muzyczne. Młody czytelnik poznając sympatyczne nutki – dzieci piosenki, uczy się jak zapisać na pięciolinii melodię oraz rytm, aby następnie przenieść je na klawiaturę fortepianu i wyczarować różne utwory. Forma bajki i bogate ilustracje to nie jedyne zalety książki. Autorka zaprasza czytelnika do wspólnego działania, dziecko może w książce rysować, współtworzyć ją, dzięki czemu w szybki sposób utrwala przekazywaną mu wiedzę.


Książka Lidii Bajkowskiej to zbiór podstawowych informacji dla ucznia rozpoczynającego przygodę z muzyką, ale również dla rodziców i nauczycieli poszukujących atrakcyjnego sposobu na przekazanie dzieciom zasad muzyki.

 

Anna Bogusz

 

Komentarze

Polecamy

Warto zobaczyć