Warszawa

Recenzja książki:

Maria Skłodowska - Curie

Maria Skłodowska - Curie

Małgorzata Sobieszczak-Marciniak
od 7 do 10 lat
PATRONAT

"W życiu nie należy się niczego bać, należy to tylko zrozumieć"

„Maria Skłodowska-Curie” Małgorzaty Sobieszczak-Marciniak to książka, którą czyta się z wielką przyjemnością. Tym bardziej, że dotyczy kobiety twórczej, inteligentnej i kochającej marzyć.


W zajmujący czytelnika sposób autorka przekazuje interesującą historię życia polskiej noblistki Marii Skłodowskiej – Curie. Śmiem napisać, że ta książka jest o serdeczności. Bo oprócz głównego super bohatera poznajemy ujmującą staruszkę Janinę i wdzięczną małą Zosię. I na tle ich relacji przyglądamy się sekretom i kolejom losu najpierw Marysi, a później już dorosłej Marii. Co możemy zauważyć? Na pewno to, że w ciągu całego życia Marii Skłodowskiej-Curie najważniejszą rolę odgrywała dla niej rodzina, ciężka praca i wiara w to, że marzenia są po to, by je realizować!


Dzieciaki z owej pozycji książkowej dowiedzą się bardzo wiele i sądzę, że wiele zapamiętają, bo treść trafia do serca. Postać naszej polskiej uczonej intryguje i zmusza do zadumy. Wiele wątków z jej życia wartych jest uwagi i analizy – szczególnej i dokładnej, jaką ona sama miała w zwyczaju czynić dochodząc do spraw wielkich.


Moje podsumowanie ważnej książki Małgorzaty Sobieszczak-Marciniak, to: POCZYTAJCIE! ZADUMAJCIE SIĘ! Bo… „w życiu nie należy się niczego bać, należy to tylko zrozumieć”.

 

Irena Krzymińska

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Jak wyjaśnić dzieciom, jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi?

Jestem przy tobie

Recenzje CzasDzieci.pl
Jak wyjaśnić dzieciom, jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi?
Przyszło nam żyć w tak skomplikowanych czasach, że trudno wyjaśnić dzieciom jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi. Wydaje się, że jeden przepis nie istnieje.   Wiele... czytaj więcej »
Świat nastolatek jak na dłoni - "Pewna siebie dziewczyna"

Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą

Recenzje CzasDzieci.pl
Świat nastolatek jak na dłoni - "Pewna siebie dziewczyna"
Dla nas - dorosłych - powstaje mnóstwo poradników. Pomagają uporządkować myśli i priorytety, podpowiadają rozwiązania, dodają siły. A co z młodszymi? Otóż, nareszcie jest poradnik, który powinien trafić właściwie do rąk każdej dziewczynki!... czytaj więcej »

Warto zobaczyć