Warszawa

Recenzja książki:

Bankructwo małego Dżeka

Bankructwo małego Dżeka

Janusz Korczak
od 8 do 14 lat
PATRONAT

Problemy nadal aktualne

a

Bardzo dobrym pomysłem było wydanie powieści Bankructwo małego Dżeka Janusza Korczaka w formie audiobooka. Wydania książkowe trafiały do czytelników młodszych i tych starszych już wiele lat temu. Nadal jednak czytanie, a w tym przypadku słuchanie, historii chłopca, wydaje się nam w miarę aktualne. Pomimo upływu wielu lat pewne sytuacje nie zmieniają się. Zmianie ulega tylko otoczenie i czas.


Głównym bohaterem opowieści jest Dżek. Chłopiec jest dopiero w początkowych klasach szkoły podstawowej, postanawia jednak zająć się finansami. Zajęcie to bardzo go wciąga. Stopniowo zaznajamia się z różnymi trudnymi terminami i zasadami, jakimi rządzi się ekonomia. Dżek wkłada w to zajęcie bardzo dużo pracy i jest mocno zaangażowany. Pomimo takiego wielkiego wysiłku nie zawsze wszystko wychodzi tak, jakby tego chciał. Jest to jednak doskonała lekcja związana z prowadzeniem finansów.

 

W zasadzie każde dziecko w szkole marzy o olbrzymiej fortunie. Co prawda nie znajdzie tutaj przepisu na nią, ale za to zetknie się z pewnymi mechanizmami prowadzenia finansów. A w życiu wiadomo – finanse są ważne zarówno dla tych mniejszych, jak i dla tych większych, a im więcej o nich wiemy, tym lepiej dla nas.

 

mama Marzanna

 

a

Przeczytaj również

Polecamy

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)