Warszawa

Recenzja książki:

Eliksir Dobroci

Eliksir Dobroci

Magdalena Ciesielska
od 5 do 8 lat

Sielsko u elfów

Wielbiciele elfów pewnie z przyjemnością sięgną po tę opowieść. Toczy się ona spokojnie, sielsko, leniwie, bo taki jest właśnie świat elfów – istnieje z dala od „zgiełku i hałasu wielkich miast”. Mnóstwo w niej szczegółowych opisów przyrody, zapachów, barw, zwyczajów panujących w lesie Shelter (który oznacza schronienie, zacisze)...

 

Pomimo tej atmosfery jakby uśpienia również tym światem czasem targają „przeciwności losu”, które zmuszają i naszych bohaterów do szczególnych działań – chociażby nalot armii termitów i konieczność udania się do świata ludzi po ludzkie łzy. Ci bohaterowie to księżniczka Divana i jej mąż Tyberiusz. Tyberiusza poznała, bo była nie tylko delikatna i bardzo piękna, ale i wyjątkowo dobra. Zaopiekowała się chorym jeżem, który potem przemienił się w przystojnego młodzieńca – późniejszego męża.

 

Opowiedział jej on, tyleż emocjonujące, co i obfitujące w trudne życiowe doświadczenia przygody. Ech, co to był za ślub! „Ptaszki świergotały, kwiatki kołysały się w takt muzyki, zwierzęta leśne klaskały w łapki...” Miłość, dobroć, przyjaźń, oddanie, bliskość to „prawa”, którymi rządzi się książkowy świat elfów... Pociągający!
Książka ładnie wydana – ilustracji jest niewiele, ale te, które są (całostronicowe) pomagają w wyobrażeniu sobie mieszkańców krainy elfów i ich napastników.

 

mama Anna

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Jak wyjaśnić dzieciom, jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi?

Jestem przy tobie

Recenzje CzasDzieci.pl
Jak wyjaśnić dzieciom, jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi?
Przyszło nam żyć w tak skomplikowanych czasach, że trudno wyjaśnić dzieciom jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi. Wydaje się, że jeden przepis nie istnieje.   Wiele... czytaj więcej »
Świat nastolatek jak na dłoni - "Pewna siebie dziewczyna"

Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą

Recenzje CzasDzieci.pl
Świat nastolatek jak na dłoni - "Pewna siebie dziewczyna"
Dla nas - dorosłych - powstaje mnóstwo poradników. Pomagają uporządkować myśli i priorytety, podpowiadają rozwiązania, dodają siły. A co z młodszymi? Otóż, nareszcie jest poradnik, który powinien trafić właściwie do rąk każdej dziewczynki!... czytaj więcej »

Warto zobaczyć