Warszawa

Fajnie jest być przedszkolakiem - Mela i Groszek

Recenzja książki:

Mela i Groszek. Groszek idzie do przedszkola

Mela i Groszek. Groszek idzie do przedszkola

Ewa Skibińska
od 3 do 5 lat
PATRONAT

Fajnie jest być przedszkolakiem - Mela i Groszek

Chodzenie do przedszkola jest męczące i nudne? Nic z tych rzeczy! Na pewno nie jest takie dla Meli i Groszka - bohaterów nowego cyklu książek dla przedszkolaków, którzy każdy dzień traktują jak wspaniałą przygodę. Chcecie zobaczyć, jak ciekawa może być nauka? Włóżcie plecaki na ramiona i ruszajcie w drogę razem z nimi!


Mela ma 6 lat i zawsze wszystko wie najlepiej! Razem ze swoimi przyjaciółmi – Kasią, Moniką i Julkiem – każdego dnia odwiedza mury ukochanego przedszkola, gdzie wiedzie prym zarówno w rozwiązywaniu szkolnych zadań, jak i wymyślaniu nowych psot! Jej młodszy brat, Groszek, dopiero zaczyna swoją przygodę z edukacją. Trochę wystraszony, ale też bardzo podekscytowany nie może się doczekać, aż wreszcie weźmie udział w zabawach, o których tyle opowiadała mu siostra.

 

 

Kiedy nadchodzi upragniony dzień, przepełniony emocjami rusza do przedszkola u boku doświadczonej Meli. Na miejscu oczekuje go już najlepszy przyjaciel Karolek, miła nauczycielka Zuzanna oraz cała grupa nowych znajomych, którzy tak jak on zastanawiają się, czy uda im się odnaleźć wśród rówieśników prawdziwych towarzyszy zabaw. I choć pierwszy dzień szkoły nie idzie całkiem po jego myśli, to bez wątpienia staje się dla Groszka początkiem pełnej perypetii i humoru przygody!
Seria Mela i Groszek to idealna propozycja dla wszystkich dzieci, które niczym tytułowi bohaterowie zmagają się z codziennymi wyzwaniami bycia przedszkolakiem. Sprzeczki z rodzicami, poranne wyścigi z czasem czy dnie spędzone z gorączką w łóżku – Mela i Groszek doskonale znają realia uczniowskiego życia. Z trudnościami i kłopotami radzą sobie jednak z niezaprzeczalnym urokiem i poczuciem humoru, które sprawiają, że nie da się ich nie polubić! Dodajmy do tego mamę-redaktorkę, pobłażliwego tatę Piotra, ukochaną babcię Marysię oraz leniwego psa Wampira, a razem otrzymamy prawdziwie zwariowaną rodzinę, do której należeć chciałby każdy z nas!

 

 

Cykl „Mela i Groszek” od wydawnictwa Wilga składa się z czterech krótkich książek przedstawiających wybrane historie z życia dwójki głównych bohaterów i ich najbliższych. Razem z nimi przeżywamy kolejne perypetie, zdobywamy nowych przyjaciół i odkrywamy, jak wspaniale jest być przedszkolakiem. W części zatytułowanej „Mela jest chora” obserwujemy zmagania małej uczennicy z przeziębieniem, w którym pociechą są dla niej opiekuńczy tata oraz pełen niegasnącego zapału Groszek. Podczas przyjęcia urodzinowego małego Karola poznajemy „Nowego kolegę Groszka”, dzięki któremu dowiadujemy się, na czym polega prawdziwa lojalność. Kiedy „Mela ma zły dzień”, pomagamy jej odnaleźć dobry humor i przywrócić radość w skłóconym domu rodziny Wysockich, a gdy „Groszek idzie do przedszkola”, kibicujemy mu i dodajemy otuchy w pierwszych zmaganiach z uczniowskimi kłopotami. Bez względu na opisywane perypetie, przez cały czas jednak utożsamiamy się z losami bohaterów i czujemy, jakbyśmy przeżywali je razem z nimi.

 

Historie Meli i Groszka w dowcipny, zabawny i ciepły sposób opowiadają o codziennych przyjemnościach i trudach życia przedszkolaka. Główne postaci to dzieci takie jak wszystkie – spragnione zabawy, psotne, chwilami marudne, przemądrzałe  i kłótliwe, których wyobraźnia i pomysłowość nie znają granic. W ich przygodach każdy mały czytelnik zobaczy swoje własne przeżycia, a w nich samych odnajdzie prawdziwych przyjaciół, u boku których zapragnie podbijać świat!

 

Gdzie Kupić? >>

1/6
1/6
2/6
2/6
3/6
3/6
4/6
4/6
5/6
5/6
6/6
6/6

Polecamy

Inne recenzje

Jak wyjaśnić dzieciom, jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi?

Jestem przy tobie

Recenzje CzasDzieci.pl
Jak wyjaśnić dzieciom, jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi?
Przyszło nam żyć w tak skomplikowanych czasach, że trudno wyjaśnić dzieciom jak powinna funkcjonować przyjaźń, miłość, związek dwojga ludzi. Wydaje się, że jeden przepis nie istnieje.   Wiele... czytaj więcej »
Nie taka Baba Jaga straszna jak ją malują!

Dom na kurzych łapach

Recenzje CzasDzieci.pl
Nie taka Baba Jaga straszna jak ją malują!
  Do sięgnięcia po tę powieść nie potrzebowałam wiele – tak naprawdę wystarczyło, że zobaczyłam tytuł i okładkę, a potem… było tylko lepiej! Jaką książką... czytaj więcej »
Świat nastolatek jak na dłoni - "Pewna siebie dziewczyna"

Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą

Recenzje CzasDzieci.pl
Świat nastolatek jak na dłoni - "Pewna siebie dziewczyna"
Dla nas - dorosłych - powstaje mnóstwo poradników. Pomagają uporządkować myśli i priorytety, podpowiadają rozwiązania, dodają siły. A co z młodszymi? Otóż, nareszcie jest poradnik, który powinien trafić właściwie do rąk każdej dziewczynki!... czytaj więcej »

Warto zobaczyć