Warszawa

Omega

Omega

Wyd.: Latarnik
od 11 lat

Nagrody

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Nagroda literacka - książka dla młodzieży
Rok przyznania: 2010
ISBN: 978-83-60000-32-8

Omega w dniu swoich dwunastych urodzin dostaje e-mail z linkiem do tajemniczej gry komputerowej. Instaluje aplikację, uruchamia ją i… zmienia rzeczywistość. Świat staje się polem niebezpiecznej gry, którą rządzą nieodgadnione, nielogiczne zasady. Czy jednak rzeczywiście ustala je zakapturzony, anonimowy Wróg? A może robi to sama Omega?

Przygodowa powieść Marcina Szczygielskiego, wspaniale zilustrowana przez Bartka Arobala, to nie tylko pasjonująca lektura, ale i trafny portret współczesnych nastolatków, dla których granica między realem a rzeczywistością wirtualną staje się coraz bardziej umowna.

Kup teraz


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Utwór obfitujący w błyskotliwe, inteligentne pomysły, ale czyta się raczej ciężko. Dlaczego lektura nie wciąga, skoro autor popisuje się wyobraźnią? Wydaje mi się, że pies pogrzebany jest w sferze emocji. Czytelnik nie zaprzyjaźnia się z bohaterką, nie żyje jej życiem. Udało mi się przebrnąć przez 75% objętości. Okazuje się, że ciekawe pomysły, to jeszcze za mało, by przykuć uwagę czytelnika. Przeczytać na pewno warto. Cóż... moje dziecko nie skusiło się na tę pozycję. Może kwestia gustu? Woli czytać o rycerzach.

dodany: 2015-02-28 01:14:33, przez: Mama Adama

Warto zobaczyć