Warszawa

O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich rzeczy

O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich rzeczy

od 6 do 9 lat
ISBN: 978-83-60577-30-1

Opis książki

Wszystkie dzieci uwielbiają opowieści o zwierzętach, a szczególnie przygody zajączka Filipa i jego przyjaciółki Pusi. Dlatego przygotowaliśmy dla nich kolejne wydanie tej pogodnej i pouczającej książeczki.
Mały zajączek Filip, opuszczony przez swoje większe i silniejsze rodzeństwo, zaprzyjaźnia się z Pusią, łabędzim dzieckiem mieszkającym na jeziorze. Ich wspólne zabawy nie mają końca, ale pewnego zimowego dnia wydarza się coś, co na zawsze odmienia życie obojga przyjaciół. Zajączek dokonuje czynów, które zadziwiają nie tylko jego samego …

 

Pięknie zilustrowana książka opowiada o przyjaźni i wierności. To także pouczająca historia o tym, że trzeba słuchać mądrych rodziców, ale przede wszystkim – wierzyć w siebie.

Autorka, dr Elżbieta Zubrzycka, wykładała psychologię na Uniwersytecie Gdańskim i pracowała terapeutycznie z dziećmi. Jest autorką ponad 20 książek dla dzieci, które pomagają rodzicom w wychowaniu, a małym czytelnikom w radosnym rozwoju i przygotowaniu do radzenia sobie w ich codziennym życiu.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich rzeczy

Recenzje CzasDzieci.pl:

Od tchórza do bohatera

Książeczka O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów to bajka terapeutyczna opowiadająca historię tytułowego bohatera. Filip był najmniejszy z rodzeństwa i do tego całkiem... czytaj więcej »
Recenzje rodziców:

Recenzja...

Wiara w siebie, świadomość, że możesz liczyć na innych, masz poparcie przyjaciół - to bardzo ważne fundamenty naszego funkcjonowania w świecie. Sprawiają, że żyje nam się lepiej i łatwiej.... czytaj więcej »

Komentarze

czy ma ktoś cale streszczenie o zajączku filipie

dodany: 2017-02-01 14:47:15, przez: magda

Ta książka jest fajna jak byłam mała miałam w szkole lekture o zajączku Filipie który ze strachu dokonałwoelkich czynów i była super, polecam . :)

dodany: 2016-11-28 21:37:01, przez: Karolina

polecam, moje dzieci ją uwielbiają, drugą część też. Szkoda, że nie ma dalszych przygód zajączka:-) książeczki czytane kilkanaście razy:-)

dodany: 2013-10-24 12:11:32, przez: Magda

Wspaniała, bardzo mądra i pouczająca opowieść o ogromnej przyjaźni, strachu, a zarazem odwadze, zabawie, rodzinie i niebezpieczeństwu... O pokonywaniu własnych lęków, o wierze w siebie i swoje siły... Ogromnie mi się ta książeczka spodobała. Nie tylko ze względu na świetne opowiadanie, ale również ze względu na oryginalne ilustracje, a właściwie zdjęcia połączone z obrazkami. Daje to naprawdę fajny i ciekawy efekt. Ładnie to wygląda i aż chce się ta książeczkę chwycić i przeglądnąć :) Całość jest naprawdę godna polecenia. Ciekawa i mądra opowieść... Czego chcieć więcej :)

dodany: 2012-05-07 17:43:38, przez: Marta mama Nikusia

Warto zobaczyć