Warszawa

Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny

Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny

Wydawnictwo: Media Rodzina
od 2 do 4 lat
ISBN: 978-83-7278-432-2

Kicia Kocia bardzo lubi śpiewać. Śpiewa przy myciu zębów, na huśtawce, gdy idzie do przedszkola, a nawet kiedy kładzie się spać. Pewnego razu na spacerze zobaczyła orkiestrę dętą i zapragnęła założyć zespół muzyczny - oczywiście razem ze swoimi przyjaciółmi, Packiem, Juliankiem i Adelką. Wszyscy prędko nauczyli się grać, przy okazji poznając wiele instrumentów muzycznych. Na koniec odbył się wspaniały koncert.

 

Serię polecamy małym czytelnikom począwszy od 2. roku życia.

 

Książki z serii "Kicia Kocia" są polecane przez Fundację ABC XXI "Cała Polska czyta dzieciom" (kliknij, by zobaczyc skan strony Fundacji).

Kup teraz

Recenzje książki (Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny)

Recenzja CzasDzieci.pl
Kicia Kocia – nowa seria dla najmłodszych


Kicia Kocia to bohaterka książeczek Anity Głowińskiej, napisana z myślą o dzieciach 2 – 4 letnich. Tytułowa bohaterka to rezolutna kotka, z którą maluch odkrywa świat i uczy się, jak poruszać się w codziennym życiu.
Tomik „Kicia Kocia gotuje” zachęca do spędzania czasu z babcią, która ma go znacznie więcej niż zapracowani rodzice. Tym razem babcia zaprasza kotkę do kuchni, by przygotować zupę jarzynową i kruche ciasteczka. Troskliwa opiekunka ostrzega wnuczkę przed gorącym garnkiem i piekarnikiem, ale jednocześnie pozwala jej brać czynny udział w pracach dorosłych.
Drugi tomik „Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny” podkreśla znaczenie muzyki w życiu człowieka. Kotka lubi śpiewać i robi to przy wielu czynnościach. Kiedy na spacerze zobaczy orkiestrę strażacką, zapragnie grać w zespole muzycznym. Czy Kicia Kocia namówi przyjaciół do wspólnego muzykowania?
Autorka opisuje przygody zrozumiałym językiem, dostosowanym do dzieci najmłodszych. Na poszczególnych stronach znajduje się niewiele tekstu i ciekawe ilustracje, malowane jakby ręką dziecka, przygotowane również przez Anitę Głowińską. Dzięki rysunkom w książeczkach powstają słowniki ilustrowane. Możemy przybliżyć dzieciom jak wyglądają na przykład marakasy, jak werbel a jak klarnet basowy.
Książeczki zachęcają nie tylko do czytania, ale również do rozmowy o prostych, ale jakże ważnych sprawach życia codziennego. Anita Głowińska – zanim stworzyła Kicię Kocię – pisała już książki dla starszych dzieci. Jest również autorką szaty graficznej do serii książek dla dzieci wydanej przez tygodnik „Polityka” – „Cała Polska czyta dzieciom”.

 


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć