Warszawa

Basia do słuchania
PATRONAT CzasDzieci.pl

Basia do słuchania

Wydawnictwo: Egmont
od 3 do 5 lat

Basia uważa, że „wspólne słuchanie książek to jedna z najmilszych rzeczy, jakie istnieją na świecie“! Na pewno inną taką rzeczą jest ich czytanie, a jeśli można robić na przemian jedno i drugie, to wtedy prawdopodobnie mamy do czynienia z pełnią szczęścia!

 

 

Kup teraz

Recenzje książki (Basia do słuchania)

Recenzja rodzica
Basia dobra na każdą okazję

Basię znają chyba wszyscy mali i duzi czytelnicy. To tytułowa bohaterka książek Zofii Staneckiej, z doskonałymi ilustracjami Marianny Oklejak.


Basiowych opowiadań spod ręki autorki wyszło już naprawdę sporo. Wszystkie są niezmiernie ciekawe dla dzieci, które je słuchają i dla rodziców, którzy je swoim dzieciom czytają. A to dlatego, że są takim lustrzanym odbiciem większości rodzin. Autorka w swoich książkach porusza tematy, które dotykają większości z nas. Problemy bohaterów są podobne do naszych i często się  z nimi utożsamiamy, dlatego tez czytanie jest takie wciągające i ciekawe. Jak w każdej rodzinie także u Basi jest wiele powodów do radości, ale także zmartwień. Są dzieci- Basia i rodzeństwo, które domagają się uwagi i zmęczeni pracą i nadmiarem obowiązków rodzice. Poruszanych tematów jest bardzo wiele. Takich życiowych zmartwień małych ludzi jak zepsuty samochód w trakcie podróży czy alergia na fantastycznym wyjeździe. Jest także o przyjemnych rzeczach jak gotowanie z tatą, a co z tym się wiąże o wielkim bałaganie i sprzątaniu. O ciężkich obowiązkach jakie Basia ma w ciągu tygodnia. O przyjaźniach, zabawach na placach zabaw i adaptacji w przedszkolu. O tym, że czas spędzony z opiekunką nie musi być nudny. Z Basią i jej mamą przeżywamy  także fantastyczną przygodę z tańcem- tak nawet zmęczona mama może znaleźć czas aby zapisać się na flamenco.
Z książki uczymy się także jak ważna jest więź w rodzinie, relacje z rodzeństwem, a także tolerancja wobec innych.


Basia do słuchania jest wyjątkową książką ponieważ zawiera w sobie aż jedenaście opowiadań o przygodach małej dziewczynki, jej rodzeństwa, rodziców i przyjaciół. Format książki jest znacznie mniejszy niż inne dotychczas wydane Basie, a okładka miękka. Dzięki temu książka jest poręczna i łatwo ja ze sobą zabrać w podróż, a także w inne miejsca, gdzie będzie okazja do czytania książek. 11 opowiadań z fantastycznymi rysunkami jest idealna na wakacje. To takie małe kompendium Basiowe.
A najwspanialsze jest to, że do książki dołączona jest także płyta z opowiadaniami czytana przez Marię Seweryn. Nie ma nic wspanialszego niż wspólne czytanie o  Basi, a następnie możliwość odsłuchania tych przygód w domu, na biwaku czy podczas podróży samochodem.


Polecamy "Basię do słuchania" przedszkolakom i dzieciom w wieku wczesnoszkolnym oraz ich rodzicom.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć