Warszawa

Gabi. Tego właśnie chcę!

Gabi. Tego właśnie chcę!

Wyd.: Burda książki
od 6 do 8 lat

Czy szkoła muzyczna, do której dostali się przed wakacjami, okaże się spełnieniem ich marzeń? Czy do rodziny zastępczej może dołączyć nowy członek rodziny? Jaką tajemnicę skrywa sąsiad Dziwak?

 

Gabi i Bartek powracają! Gabi wychowuje się w rodzinie zastępczej, ma sześcioro rodzeństwa. Uwielbia marzyć, ciągle chodzi z głową w chmurach, a dobry humor niemal nigdy jej nie opuszcza. Bartek jest nieśmiałym jedynakiem, który wszystkim się przejmuje. Na pozór wiele ich różni, ale tak naprawdę łączy ich przyjaźń od pierwszego wejrzenia. A w drugiej klasie wiele wyzwań przed nimi: nowe przygody, problemy, zmartwienia, ważne decyzje do podjęcia. Ale przecież rezolutne ośmiolatki na pewno sobie poradzą, cokolwiek by się działo!

 

Magdalena Różczka – aktorka filmowa i teatralna, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, laureatka nagrody specjalnej Róż Gali za działalność charytatywną, trzykrotnie wyróżniona tytułem Gwiazda Dobroczynności. Angażuje się w wiele kampanii społecznych dotyczących dzieci, m.in. „Kocham. Nie biję”. Współpracuje z Fundacją Spełnionych Marzeń i wspiera Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny prowadzony przez Fundację Rodzin Adopcyjnych. Mama dwóch cudownych córek.


Marta Wysocka-Jóźwiak – psycholożka, terapeutka integracji sensorycznej, mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Początkująca autorka dziecięcych książek (choć dla dzieci już „pisarka”). Założyła Domową Akademię Rozwoju, ponieważ fascynuje ją różnorodność i spontaniczność świata dzieci. Uwielbia z nimi przebywać, bawić się i rozmawiać. Twórczyni projektu „Portret Malowany Wierszem”, dzięki któremu rymuje o małych i dużych (www.domowaakademia.pl).

Kup teraz

Recenzje książki (Gabi. Tego właśnie chcę!)

Recenzja bibliotekarza

Okazuje się, że Magdalena Różczka to nie tylko utalentowana aktorka, ale też znakomita autorka książek dla młodzieży. Oto na rynku wydawniczym ukazała się ostatnio powieść, którą aktorka napisała wspólnie  z Martę Wysocką-Jóźwiak - „Gabi. Tego właśnie chcę!”. To świetna książka dla dzieci, którą z powodzeniem można polecić też dorosłym czytelnikom. Książka jest wprawdzie drugą częścią serii,  ale z powodzeniem można ją przeczytać niezależnie od tego czy zna się poprzednią część czy też nie. Ale oczywiście polecam również pierwszy tom!
        Tytułowa Gabi to rezolutna i optymistycznie nastawiona do życia drugoklasistka, która wspólnie z rodzeństwem wychowywana jest w rodzinie zastępczej. Dziewczynka przyjaźni z Bartkiem - spokojnym, zamożnym i dobrze wychowanym kolegą z klasy. Gabi jest wesoła, pragnie aby "każdy dzień był najlepszy w jej życiu" i w każdej sytuacji stara się dostrzegać dobre strony. Wspólnie z "pełną chatą" przeżyjemy moc zwyczajnych, ale zapewniam niezwykłych przygód: poznamy nowego (czworonożnego) członka rodziny, upewnimy się, że każdy ma prawo w życiu realizować swoje pasje i, co najważniejsze, przekonamy się że "najszczęśliwsi ludzie muszą czasami posmutkować".

        Ta wspaniała książka to także opowieść o sile przyjaźni i miłości. W trakcie lektury młody czytelnik przekona się jak ważne w życiu są: szacunek, zrozumienie, tolerancja i umiejętność czerpania radości z najmniejszych nawet rzeczy.

       Książka wciąga już od pierwszych stron i nie sposób się od niej oderwać. Akcja jest wartka, fabuła wciągająca, pełna niespodzianek i zaskakujących wydarzeń,  a dodatkowo wszystko okraszone jest znakomitym, wyszukanym humorem. W książce pojawia się również, choć epizodycznie postać Jurka Owsiaka! A tej Osoby nie trzeba chyba nikomu przedstawiać!

        Na uwagę zasługują również świetne czarno-białe i niezwykle urokliwe rysunki Marii Dudelewicz, które doskonale dopełniają tę pasjonującą książkę.

        Gratuluję Autorkom i z niecierpliwością czekam na kolejne równie piękne i mądre książki. Zapewniam, że właśnie na takie optymistyczne, ciepłe i pełne dobrych uczuć książki czekają dzieci!

        Gorąco polecam!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć