Warszawa

Listy od Feliksa - nowe przygody
PATRONAT CzasDzieci.pl

Listy od Feliksa - nowe przygody

Wyd.: Mamika
od 5 do 9 lat
ISBN: 978-83-60800-13-3
tagi: przygody  podróże  listy 

Gdyby nie tajny planu Zosi i Feliksa, to wszystko by się nie wydarzyło! Pluszowy zając, żądny przyrodniczych przygód, szybuje skonstruowanym przez Zosię balonem. Tym samym rozpoczyna się niesamowita podróż wokół błękitnej planety.
Kilka dni później przychodzi pierwszy list...


Pojawia się coraz więcej listów, które pluszowy zając przesyła z Księżyca, Arktyki, Karaibów, lasów tropikalnych i kontynentu australijskiego. Jego opisy są pełne humoru i zawierają wiele ciekawostek o środowisku naturalnym i otaczającym nas świecie.
Listy są umieszczone w sześciu prawdziwych kopertach.


Trzecia część fantastycznych przygód pluszowego zająca Feliksa, który w zrozumiały dla dzieci sposób przekazuje wiele informacji o naszej planecie.
Książka zawiera niespodzianki: autentyczne zdjęcie NASA przestrzeni kosmicznej Ziemi, alfabet morski - flagi kodu sygnalizacyjnego oraz znak drogowy Australii.

 

Książka zawiera 6 prawdziwych listów w kopertach.

 

Kup teraz

Recenzje książki (Listy od Feliksa - nowe przygody)

Recenzja rodzica
O zaginionej sztuce pisania listów

Listy od Feliksa - Nowe przygody czyli kolejna, już trzecia książka z przygodami pluszowego zająca, który odkrywa świat. Z pewnością ucieszy młodych czytelników.

 

Gdzie tym razem zawędruje uszaty przyjaciel Zosi, o czym nam opowie i jakie ważne informacje przekaże dzieciom? Odpowiedzi na te pytania, a także wiele innych ciekawostek odkryjecie czytając tę właśnie książkę.


A wszystko zaczyna się od zwykłego lotu Feliksa w koszyku na pieczywo. Mała Zosia bardzo martwi się o swojego pluszowego przyjaciela, który szybko znika z jej pola widzenia. Feliks to odważny, doświadczony w podróżowaniu zajączek, ale czy poradzi sobie sam w tym ogromnym świecie? Razem z tatą szybko ruszają na pomoc Feliksowi, ale wracają niestety do domu bez niego. Kolejnego dnia Zosia ma nadzieję, że znajdzie go na wycieraczce, ale po otwarciu drzwi okazuje się, że jest tam jedynie gazeta. Na szczęście jej uwagę przykuwa tytuł artykułu o UFO. W  sercu Zosi pojawia się nadzieja, że Feliks sobie poradził w tarapatach i że kiedyś do niej wróci. Niedługo po tym wydarzeniu zaczynają napływać listy, w których Feliks opisuje swoje barwne przygody. Pierwszy list dociera  z planetarium. Zosia razem z bratem jadą tam szybko, ale po zajączku nie ma już śladu. Czyżby poleciał rakietą w kosmos? Przez kolejne miesiące rozłąki napływają listy z księżyca, bieguna północnego, z portu na Morzu Karaibskim, lasu deszczowego oraz Australii. W każdym liście zawarte jest wiele ciekawych faktów. Są zdjęcia satelitarne, znaki drogowe z Australii, alfabet morski oraz rysunki Feliksa. Przygody Feliksa przeplatają się z ważnymi informacjami dotyczącymi naszego środowiska naturalnego. Jest wiele rysunków zwierząt żyjących w miejscach, w których bywał przyjaciel Zosi. Dodatkowe, ważne informacje dopowiadane są także przez Zosię i jej rodzinę podczas czytania listów.


Gorąco polecamy książkę z przygodami zajączka Feliksa. Są barwne i zabawne. Dzięki niemu odkrywamy ciekawe zakątki  świata. Dowiadujemy się wielu istotnych informacji o naszej błękitnej planecie. Książka jest bogato ilustrowana. Oprócz obrazów są tu także wycinki z gazet oraz prawdziwe koperty z listami, które dzieci otwierają z wypiekami na twarzy. 


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć