Warszawa

Matka Polka
PATRONAT CzasDzieci.pl

Matka Polka

od 9 do 12 lat
ISBN: 978-83-7672-522-2
tagi: przygody  syn  mama 

Razem z Polkiem i jego matką przeżyjecie niezapomniane chwile na pirackim statku, odwiedzicie ogry w grze komputerowej, zanurzycie się w agresywnym świecie telewizyjnej reklamy. Ten bardzo aktualny, przez podejmowane tematy i rys głównych bohaterów, zbiór opowiadań nawiązuje charakterem do powieści przygodowo-awanturniczych dla chłopców. W emocjonujący świat przygód autorka umiejętnie wplata jednak delikatność, i wrażliwość, i ciepło, tak potrzebne dzisiejszym synom i ich bohaterskim, przebojowym matkom.

Kup teraz

Recenzje książki (Matka Polka)

Recenzja młodego czytelnika
To książka, którą można czytać ciągle!

„Matka Polka” Zuzanny Orlińskiej to opowieść o rodzinie, a dokładniej o matce. Sam tytuł może wskazywać na poważną pozycję literacką. W Wielkim słowniku języka polskiego przeczytałem, że matka Polka to „ kobieta, która całe swoje życie poświęciła rodzinie i wychowaniu dzieci w duchu tradycji i wartości patriotycznych”. Rozszyfrowanie tego tytułu jest znacznie prostsze. Polek to chłopiec, więc jego mama to matka Polka. I już wiedziałem, że zaczyna się ciekawie… Matka Polka to ciekawa osoba. Jest ruda i piegowata, śmiesznie się ubiera… I…… pociesza potwory zatrudnione w grach komputerowych… I więcej nic nie napiszę.
To książka, którą można czytać ciągle. Nawet, gdy rodzice już każą gasić światło, świetnie czyta się pod kołdrą. A i jeszcze jedno… Czy wy znacie swoje mamy? Może jak Polek warto je poznać lepiej. Kto wie, co potrafią.
Franek Maj
uczeń klasy 7


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć